, piątek 18 września 2020
Diakonijna pomoc w czasie epidemii
Diakonia Diecezji Cieszyńskiej serdecznie dziękuje za każdy dar oraz gorąco zachęca do wsparcia projektów pomocy w czasie epidemii.  fot: arch.GC.Dodaj do Facebook

Diakonijna pomoc w czasie epidemii

red.mat.pras.
Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce podejmuje działania na rzecz osób dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa.

Diakonia Diecezji Cieszyńskiej serdecznie dziękuje za każdy dar oraz gorąco zachęca do wsparcia projektów pomocy w czasie epidemii.

Na terenie Śląska Cieszyńskiego za pośrednictwem Diakonii przekazano do parafii diecezji wsparcie dla dzieci i młodzieży w postaci 65 tabletów wykorzystywanych do uczestniczenia w nauczaniu zdalnym o łącznej wartości blisko 40 tysięcy złotych, umożliwiających również dostęp do mobilnego Internetu.

W ramach pomocy osobom potrzebującym podejmowane są także działania na rzecz dokonywania najpotrzebniejszych zakupów, środków spożywczych i higienicznych osobom starszym oraz samotnym, które na bieżąco koordynują proboszczowie parafii wraz z radami parafialnymi oraz gronem wolontariuszy.

Jedną z diakonijnych akcji jest również inicjatywa „Maseczka dla każdego”. Zbiórkę koordynują parafia w Cieszynie dla powiatu cieszyńskiego (na rzecz Szpitala Śląskiego w Cieszynie) oraz parafia w Starym Bielsku dla powiatu bielskiego (na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, Bielskiego Centrum Onkologii i innych).

Na dzień 8 kwietnia zebrano już 15 tysięcy złotych. Z tej kwoty zostaną zakupione maseczki oraz sprzęt pielęgnacyjny dla służby zdrowia i innych potrzebujących osób. Pierwsza partia sprzętu medycznego już została przekazana szpitalom. Co warte podkreślenia, sprzęt medyczny do szpitali został zakupiony w lokalnych firmach, co umożliwia wsparcie lokalnych przedsiębiorców i zachowanie miejsc pracy na terenie powiatów cieszyńskiego i bielskiego. Zachęcamy do wpłat na konto bankowe parafii w Cieszynie: 18 8113 0007 2001 0074 4353 0014 (Bank Spółdzielczy w Cieszynie) z dopiskiem „Maseczki”. Koszt 1 maseczki wielokrotnego użycia to ok. 4 zł.

Pomoc Przedstawicieli Diakonii Cieszyńskiej wiele dla nas znaczy, jest bardzo potrzebna. Z głębi serca wyrażam swoją ogromną wdzięczność za okazaną dobroć oraz życzliwość. Zaangażowanie Diakonii jest dla nas nieocenione. Cieszę się, że w tych trudnych oraz bardzo ciężkich czasach jesteście z nami, że można na Was liczyć - podziękował Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama