, sobota 17 kwietnia 2021
Czechy: Ceny winiet w 2016 roku
Za posiadanie na szybie więcej niż jednej, aktualnej winiety grozi mandat, podobnie jak korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych bez aktualnej winiety.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Czechy: Ceny winiet w 2016 roku

SM/CzechTourism
Czeska Centrala Ruchu Turystycznego - CzechTourism poinformowała na swojej stronie internetowej o opłatach z tytułu przejazdu przez autostrady i drogi ekspresowe w Czechach, które obowiązywać będą w 2016 roku.

Według informacji CzechTourism w 2016 roku, za 10-dniową winietę (oznaczenie D) dla pojazdów do 3,5 t zapłacimy 310 Kč (ok. 46 zł). Miesięczna winieta (oznaczenie M) kosztuje 440 Kč (ok. 66 zł), roczna (oznaczenie R) 1500 Kč (ok. 225 zł). Oznacza to, iż opłaty za winiety na autostrady i drogi ekspresowe w Czechach nie ulegną zmianie.

- Winietę należy zakupić przed wjazdem na płatną drogę. Na obu częściach należy czytelnie wpisać numer rejestracyjny pojazdu (długopisem lub nieścieralnym atramentem). Pierwszą część winiety naklejamy na wewnętrznej stronie przedniej szyby, w prawym dolnym rogu (patrząc od wnętrza auta), tak aby była dobrze widoczna z zewnątrz pojazdu, a drugą część należy zachować do kontroli. Winieta, która nie została przyklejona do szyby lub nie posiada wpisanego numeru rejestracyjnego jest nieważna - informuje Czeska Centrala Ruchu Turystycznego.

Za posiadanie na szybie więcej niż jednej, aktualnej winiety grozi mandat, podobnie jak korzystanie z autostrad i dróg ekspresowych bez aktualnej winiety. Wykaz płatnych dróg w Czechach znajduje się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama