, niedziela 13 czerwca 2021
Cyfrowe kino Cental w Czeskim Cieszynie
Cyfryzacja kina Central kosztowała 1,8 mln koron i w całości sfinansowana została z budżetu miasta.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cyfrowe kino Cental w Czeskim Cieszynie

SM
W piątek 21 marca dobiegła końca modernizacja i cyfryzacja kina Central w Czeskim Cieszynie. Dzięki przeprowadzonym zmianom możliwe będzie wyświetlanie nowych filmów w dniu ich premiery. Poprawie ulegnie również jakości obrazu oraz dźwięku.

- Kino Central potrzebowało modernizacji, w związku z czym stanęliśmy przed trudną decyzją co dalej z kinem. Coraz bardziej widoczny był spadek liczby widzów. Ostatecznie zdecydowaliśmy się utrzymać kino, odnowić budynek i zmodernizować jego wyposażenie. Jesteśmy przekonani, że nowa technologia zwiększy zainteresowanie kinem, ściągając widzów którzy dotychczas za premierowymi filmami jeździli do okolicznych miejscowości - wyjaśnia Vít Slováček, burmistrz Czeskiego Cieszyna.

Modernizacja kina Central w Czeskim Cieszynie skoncentrowana była na przejściu do cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. - Wymiana projektora obsługującego 35-milimetrową taśmę na sprzęt cyfrowy spełniający ogólnoświatowe standardy projekcji D-Cinema, zgodny z wymogiem hollywoodzkim czyli tzw. specyfikacją DCI (Digital Cinema Initiative) zmieni całkowicie sposób dystrybucji filmów do kina Central - wyjaśnia Sabina Stiller, dyrektorka ośrodka kultury KaSS Strzelnica, która w modernizacji kina dostrzega szansę na wzbogacenie oferty kulturalnej miasta.

Wysłużony sprzęt nie zniknie jednak całkowicie z kina. Nadal będzie można z niego korzystać np. podczas przeglądu filmowego lub w ramach specjalnych projekcji. Funkcjonalność nowego sprzętu przetestują już wkrótce uczestnicy 16. edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Tuż po przeglądzie zorganizowane zostają również specjalne, bezpłatne projekcje, dzięki którym mieszkańcy Czeskiego Cieszyna będą mogli sami ocenić zaistniałe w kinie Central zmiany.

Cyfryzacja kina Central kosztowała 1,8 mln koron i w całości sfinansowana została z budżetu miasta.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama