, środa 3 marca 2021
Co z tą koleją?
Otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowany będzie świetną okazją do zastanowienia się nad przyszłością transportu kolejowego w naszym regionie.  fot: arch.GCDodaj do Facebook

Co z tą koleją?

REDAKCJA/MAT. PRAS.
W piątek, 22 listopada o godz. 18:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie odbędzie się debata poświęcona sytuacji transportu kolejowego na Śląsku Cieszyńskim. Otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowany będzie świetną okazją do zastanowienia się nad przyszłością transportu kolejowego w naszym regionie.

- Wspólnie z ekspertami i aktywistkami, organizatorami transportu z poziomu gminnego i powiatowego oraz mieszkańcami chcemy zastanowić się jakiego transportu kolejowego potrzebujemy w naszym regionie i jakie, skuteczne zmiany, w tym obszarze mogą zostać wprowadzone w najbliższym czasie – mówi organizatorka debaty.

Punktem wyjścia będzie książka „Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej” Karola Trammera, w której autor dokonuje gruntownej analizy przyczyn upadku polskiej kolei oraz wskazuje rozwiązania, których wprowadzenie może spowodować ponowne odrodzenie się kolei jako jednego z najważniejszych środków transportu w naszym kraju.

W debacie między innymi udział wezmą: Karol Trammer (twórca i redaktor naczelny pisma „Z biegiem szyn”), członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego Jan Poloczek, burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, sekretarz gminy Chybie Andrzej Bura oraz wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar. Spotkanie poprowadzi Urszula Markowska z Fundacji Lokalsi.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Bez debaty wiadomo, że dla uzdrowienia sytuacji transportu kolejowego na Śląsku Cieszyńskim potrzeba pieniędzy. Czy się znajdą? Raczej wątpliwe, tym bardziej im skuteczniejsza będzie nasza totalna opozycja w Brukseli postulująca powiązanie dotacji UE z tzw "praworządnością".

Totalny strzał w płot. Są pieniądze na remont odcinka Cieszyn Goleszów, a to nas połączy częścią swiata. Remonty mają się rozpocząć w marcu. Pieniądze są z róznych źródeł. M.in. od Marszałka. Do pełnej radości brakuje remontu trasy Skoczów- Bielsko. Na szczęście do Katowic można już komfortowo dojechać w 1,5 godziny. Gadka o totalnej opozycji nie ma sensu, ale jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia to można i tak...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama