, wtorek 11 sierpnia 2020
Cieszyńska radna ma pomysł na budynek Zamkowej 1
Skoro inkubator inicjatyw społecznych w postaci grupy NGO-sów nie był wizytówką Cieszyna na granicy państw, to ma być nią miejski szalet? fot: fotojoanny.blox.pl/htmlDodaj do Facebook

Cieszyńska radna ma pomysł na budynek Zamkowej 1

MAŁGORZATA BRYL
W Cieszynie trwają prace nad planem budżetowym na 2017 rok. Radni nadsyłają swoje propozycje, na co można wydać środki publiczne w przyszłym roku. Jeden z wniosków dotyczy przyszłości budynku Zamkowej 1 na granicy. Według cieszyńskiej radnej mógłby tam działać... miejski szalet.

Budynek przy ulicy Zamkowej 1 w Cieszynie lada dzień zostanie opuszczony przez wszystkie organizacje pozarządowe, które w czerwcu br. otrzymały wypowiedzenia umów najmu. „Umowa nie zostanie przedłużona z powodu stanu technicznego budynku, który został ujawniony w efekcie zleconych ekspertyz” - takie jest uzasadnienie decyzji burmistrza Cieszyna.

Przyszłość Zamkowej 1 dalej jest owiana tajemnicą. Jednak zarówno wyburzenie, jak i remont tego budynku równa się sporym nakładom finansowym, jakie musiałby ponieść Cieszyn. To według szacunków ok. pół miliona złotych (pisaliśmy o tym w artykule Ile kosztuje utrzymanie Zamkowej 1?).

Jeśli w projektowanym właśnie planie budżetowym Cieszyna nie znajdzie się zapis dotyczący wydatków związanych z działaniem w sprawie Zamkowej 1, mało prawdopodobne, by sprawa poprawienia wizerunku miasta w tym miejscu ruszyła w 2017 roku.

2 września cieszyńska radna i zarazem przewodnicząca Komisji Urbanistyki Rady Miejskiej, Irena Kwaśny złożyła wniosek dotyczący przyszłości Zamkowej 1. Radna zaproponowała ujęcie w budżecie miasta na 2017 rok zadania związanego z „rozbiórką lub remontem (w zależności od decyzji Pana Burmistrza) budynku przy ul. Zamkowej 1”. Dodatkowo radna zawnioskowała, by w budynku powstało publiczne WC. „Proponuję budowę publicznych szaletów, może w przyziemiu budynku Zamkowa 1” - napisała radna Kwaśny w swoim wniosku. Zapytani o opinię w tej sprawie dotychczasowi najemcy budynku Zamkowej 1, wybuchają śmiechem. Skoro inkubator inicjatyw społecznych w postaci grupy NGO-sów nie był wizytówką Cieszyna na granicy państw, to ma być nią miejski szalet?

Wniosek radnej nie oznacza, że pomysł na pewno zostanie uwzględniony w planie budżetowym na rok 2017. Projekt przygotowuje kierownictwo miasta, wspierając się m.in. na propozycjach wydatków przedstawionych przez radnych. Następnie podlega konsultacjom w Radzie Miejskiej i ostatecznie jest przez nią uchwalany.

Radna Irena Kwaśny jest radną niezrzeszoną w klubach Rady Miejskiej. Natomiast radny Krzysztof Herok z klubu radnych Cieszyńska Inicjatywa Społeczna zapytany przez naszą redakcję, czy klub zamierza wystąpić z wnioskiem o zabezpieczenie środków w budżecie 2017 na remont lub burzenie budynku Zamkowej 1, odpowiada, że klub jeszcze takiego wniosku nie sporządził, ale być może jeszcze to zrobi. Natomiast radny Bartosz Tyrna z klubu radnych Cieszyński Ruch Społeczny w rozmowie z nami odpowiada, że klub nie składa żadnego wniosku w tej sprawie, ponieważ ma potwierdzenie od kierownictwa miasta, że są przygotowywane właśnie plany zagospodarowania tego terenu. Z kolei na ostatecznie wybrany projekt zagospodarowania mają być przeznaczone środki finansowe z budżetu miasta na rok 2017.

Komentarze: (27)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo. Kontynuacja służby proletariatu.

nie można tego po prostu sprzedać?

Radna Irena Kwaśny wyszła z projektem zlikwidowania baru na Sejmowa 1, ponieważ był konkurencją baru w jej budynku. Bar ten przynosił ponad 6000 tys. zł miesięcznie dochodu do miasta bo tyle wynosił czynsz. Radni klepli i poszło.Teraz wiadomo może nawet nie połowy z tego jest dochód z tego lokalu. Teraz nowy głupi pomysł. Pogratulować tej pani pomysłu i tym co na nią głosowali. Niech ktoś wykupi to miejsce i będą pieniądze do miasta zrobi tam swoją działalność i tyle w temacie.

Dokładnie tak to było.

Wyjście tej Pani z taką propozycją niech będzie najlepszym podsumowaniem jej klasy...

hurra! pierwszy kontakt z praworządną Polską - fekalia i mocz, pod samorządową kontrolą...niech żyje odradzający się z ruin - oszołomiony ideologią PiS-u, kraj, który uwalnia szok i napięcie, wywołane opresyjną obecnością nowych władców Polski, poprzez - system trawienny demokracji...zagubieni obywatele czynią rozliczne wysiłki, natomiast zapracowana władza, napina propagandowe mięśnie, przeżywając, z uśmiechem na ustach, poważne - dogmatyczne, zatwardzenie... obcokrajowiec, orientuje się, od razu, na moście granicznym, że w tym obolałym historycznie narodzie, znowu coś śmierdzi...!

To jest radna PO nie PIS, ale oczywiście trzeba zwalić na tych, których nie lubimy. Zaślepienie max.

Przedtem pierwszym kontaktem na granicy była Krytyka Polityczna, w której było tyle polskości co kawioru w kaszance.

dej sie zaorać - bo niewiele rozumiesz...

no proszę artysta wagi koguciej wmawia mi, że go nie rozumiem - brakuje mi pewnie "szerszego spojrzenia" ?

To jest pomysł radnej z PO. Gratuluję politycznego zaślepienia.

Znakomity pomysł! Ale do podcierania proponuję dać Wieści Ratuszowe! Wnioskuje tylko o zmianę papieru, bo obecny jest twardy!

Jakbyś synku był taki "kul", to byś wiedział, że "wieści" są skoczowskie, a ratuszowe to "wiadomości", ale lepiej zamiast się doinformować i sprawdzić informację to pisać bzdury - potem z takich wpisów się rodzą plotki i ploteczki na różne tematy.

W.C. zamiast K.K.?
Dlaczego nie?
Ale czy obok toalety damskiej i męskiej znajdzie się miejsce dla tzw. "trzeciej płci"?

Ludzie, pojawił się pomysł i oczywiście zaraz klikają wszyscy hejterzy. To że Radna Irenka Kwaśny złożyła wniosek to nie znaczy że on zostanie uwzględniony przez Pana Burmistrza. Wiadro brudnych pomyj zostawcie sobie na inną okazję bo niektórzy komentujący nie mają o niczym pojęcia i wypisują tu wierutne bzdury. Tamta trasa jest w remoncie, bo będzie ona traktem spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy i wszystkich tych którzy uprawiają sporty ruchowe. To jest miejsce aktywnej części społeczeństwa. Miejski szalet w tym miejscu to dobry pomysł i oczywiście warto nad nim dyskutować a nie od razu hejt i wiadro brudnych pomyj. Proszę się zastanowić : lepiej załatwiać swoje potrzeby kulturalnie a nie tak jak ma to miejsce obecnie : pod krzaczkiem. Samorząd powinien zadbać o czystość naszego miasta i to w pierwszej kolejności.

To jest dopiero mylenie pojęć i hipokryzja. Proszę zauważyć, że dotąd w tym budynku też działała aktywna część społeczeństwa. Z powyższego wpisu można wysnuć wniosek, że aktywni są tylko "uprawiający sporty ruchowe" - ich głosu się słucha, głosu inaczej myślących nie pomyśli władzy - już nie. Widocznie jest ta lepsza i ta gorsza część mieszkańców Cieszyna. Jeżeli toalety będą priorytetem dla niektórych radnych, ale jak widać i mieszkańców, to naprawdę można już zapowiadać koniec tego miasta.

Kasandra pochodzi z Cieszyna (?), może ona rozsławi to miejsce jako koniec myślących i kochających inaczej i trójwieś pozostanie w tyle.

Irena Kwaśny jest radną z listy Platformy Obywatelskiej. Trochę to zdziwi naszych antypisowskich komentatorów :)

Taką żeśta cieszynioki kwaśną wybrali, że aż w d.pie szczypie.

To widzę, że podstawowa funkcja budynku zostanie zachowana

Panie Burmistrzu, na to właśnie czekaliśmy? To jest to objawienie? Zastąpienie Kultury kiblem? Już nawet nie piszę, żeby Pan notował, bo to aż wstyd zapisywać. Jeszcze potomni przeczytają...

Wyburzyć i ustawić nocniki (dla większej oszczędności) :D

Co za wredny naród ! ! ! Zawsze wszystko zniszczyć i zburzyć co wybudowali lub wymyślili poprzednicy-TEŻ POLACY.Popatrzcie na Czechów- Czech jest najpierw Czechem.a potem ewentualnie socjalistą liberałem konserwatystą i nie przychodzi jemu do głowy niszczyć dorobek jego współobywateli ! ! !

Jak ci wstrętny to co tu jeszcze robisz? Masochista?

Najlepiej dać tam PISuar dla partyjniaków!

Partyjniaków od Kaczyńskiego,Schetyny,Petru,Milera czy może jeszcze ktoś inny.Bo to wszystko partie.A może innych lokalnych"przywódców od Cieszyńskiej Inicjatywy itp.

burzyć to!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama