, piątek 5 czerwca 2020
Cieszyńska młodzież w obronie klimatu
W Cieszynie protest rozpoczął się o 10:30 na Wzgórzu zamkowym. Po przemówieniach młodzi ludzie przeszli ulicą Głęboką na Rynek.  fot: U.MarkowskaDodaj do Facebook

Cieszyńska młodzież w obronie klimatu

U.Markowska
Cieszyńska młodzież w obronie klimatu

"Dinozaury też myślały, że mają czas!"


Cieszyńska młodzież w obronie klimatu

"Stop globalnemu ociepleniu"


Cieszyńska młodzież w obronie klimatu

"Nasz dom płonie!"


Cieszyńska młodzież w obronie klimatu

"Przyszłość należy do nas!"

„Wzywamy rząd polski, by oficjalnie uznał katastrofę klimatyczną poprzez ogłoszenie stanu kryzysu klimatycznego. Kwestia kryzysu nie może być przedmiotem ideologicznych sporów - w obliczu katastrofy musimy mówić wspólnym głosem, ponad podziałami” - to jeden z postulatów uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy demonstrowali w piątek na ulicach kilkudziesięciu polskich miast w tym Cieszyna.

W Cieszynie akcja przebiegała pod hasłem "Nie damy sobie zabrać przyszłości". - Sprawa klimatu jest przede wszystkim naszą sprawą. To my młodzi możemy i powinniśmy mieć duży wpływ na całe społeczeństwo. Dzisiaj stajemy na progu naszej przyszłości. Zmiany klimatu za kilkadziesiąt, a może już nawet kilkanaście lat odczujemy na własnej skórze. Wzrost temperatury o jeden czy nawet półtorej stopnia będzie miało ogromny wpływ na gospodarkę czy rolnictwo. Jest więc o co walczyć – podkreślał jeden ze współorganizatorów strajku klimatycznego w Cieszynie. Wtórowała mu uczennica jednego z cieszyńskich liceów, która przekonywała, iż tylko działaniem można zmienić tę sytuację. - Mobilizując siły i uświadamiając społeczeństwo o realnym zagrożeniu zmieniającego się klimatu, jesteśmy w stanie jeszcze zatrzymać tą autodestrukcję - mówiła.

W Cieszynie protest rozpoczął się o 10:30 na Wzgórzu zamkowym. Po przemówieniach młodzi ludzie przeszli ulicą Głęboką na Rynek.
Uczniowie przynieśli ze sobą transparenty. „Nie damy zabrać sobie przyszłości!”, „Jedna ziemia jedna szansa”, „CO z naszym klimatem?” , „Oni walczą o władzę, My walczymy o życie!”- to niektóre z haseł, jakie się na nich pojawiły.

„Globalny Strajk dla Klimatu” został zainspirowany przez 16- letnią aktywistkę Gretę Thunberg, nominowana w ostatnim czasie do Pokojowej Nagrody Nobla za działania na rzecz klimatu. Szwedka apelowała, by uczniowie zbojkotowali piątkowe lekcje i wyszli na ulice. Finał akcji ma odbyć się w Nowym Jorku, gdzie znajduje się siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nastolatka stanie tam na czele wielkiego marszu.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Wzrost temperatury o jeden czy nawet półtorej stopnia będzie miało ogromny wpływ na gospodarkę czy rolnictwo."
https://sjp.pwn.pl/slowniki/p%C3%B3%C5%82torej.html
Dwa błędy w jednym zdaniu? Brawo!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama