, piątek 18 września 2020
Cieszyn: Więźniowie szyją maseczki
Od kilku dni więźniowie pod nadzorem funkcjonariuszy szyją maseczki. fot: ZK CieszynDodaj do Facebook

Cieszyn: Więźniowie szyją maseczki

red.mat.pras.
Cieszyn: Więźniowie szyją maseczki

Od kilku dni 13 skazanych zajmuje się szyciem maseczek. Część z nich szyje, inni robią wykroje czy prasują materiał.


Cieszyn: Więźniowie szyją maseczki

Pierwsze tysiąc sztuk maseczek funkcjonariusze przekazali strażnikom miejskim z Cieszyna. Docelowo maseczki trafią do osób najbardziej potrzebujących, w tym cieszyńskich seniorów.

Od jutra 16 kwietnia wchodzi w życie obowiązek zakrywania ust i nosa. Pomimo, że od miesiąca zmagamy się z groźnym wirusem, zakładanie masek czy zakrywanie twarzy było tematem spornym. Od czwartku maseczki stają się obowiązkiem, a w wielu miejscach rozpoczęło się ich szycie. Maseczki szyją również więźniowie w cieszyńskim Zakładzie Karnym.

Od kilku dni więźniowie pod nadzorem funkcjonariuszy szyją maseczki. Pierwsze tysiąc sztuk maseczek funkcjonariusze przekazali strażnikom miejskim z Cieszyna. Docelowo maseczki trafią do osób najbardziej potrzebujących, w tym cieszyńskich seniorów.

Szycie maseczek to wspólna inicjatywa dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie ppłk. Krzysztofa Sojki oraz pani burmistrz Cieszyna, Gabrieli Staszkiewicz. Od kilku dni 13 skazanych zajmuje się szyciem maseczek. Część z nich szyje, inni robią wykroje czy prasują materiał.

- Z jednej strony mamy udział w zapobieganiu szerzenia się zakażenia wirusem COVID-19 w mieście, z drugiej osiągamy cel wychowawczy i resocjalizacyjny, kształtując pozytywne i społecznie pożądane postawy wśród skazanych – mówi ppłk Krzysztof Sojka, dyrektor cieszyńskiego więzienia.

Maseczki uszyte pod nadzorem funkcjonariuszy trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Cieszyn, głównie tych najstarszych, szczególnie narażonych na niebezpieczne skutki choroby COVID-19.

Zakład Karny w Cieszynie to kolejna, po Raciborzu i Lublińcu, jednostka penitencjarna okręgu katowickiego, w której zaangażowano skazanych do tej działalności pomocowej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama