, środa 14 kwietnia 2021
Cieszyn: W miejscu byłej zajezdni PKS powstanie supermarket Intermarche
Przy ul. Górnej w Cieszynie rozpoczęto rozbiórkę budynków zajezdni autobusowej. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: W miejscu byłej zajezdni PKS powstanie supermarket Intermarche

AGNIESZKA KACZMARCZYK
Pod koniec lutego 2012 roku przedsiębiorstwo PKS zostało postawione w stan likwidacji. W związku z tym ogłoszone zostały przetargi na sprzedaż placu i budynku dworca autobusowego przy ul. Korfantego, zajezdni autobusowej przy ul. Górnej oraz autobusów. W miejscu byłego dworca ma powstać Galeria Stela, a na terenie byłej zajezdni autobusowej - supermarket Intermarche.

Przy ul. Górnej w Cieszynie rozpoczęto właśnie rozbiórkę budynków zajezdni autobusowej: stacji paliw, pomieszczeń warsztatowych, garażów i magazynów. - Zajezdnia została sprzedana, ale nie interesuje mnie to, co tam teraz będzie - mówi Andrzej Sokólski, likwidator cieszyńskiego PKS-u. My jednak byliśmy ciekawi i informacji takiej udzieliła nam Ewa Zyna z PKS-u Cieszyn. - Zajezdnię sprzedano firmie Spinbud z Zabrza, która kupiła ją dla firmy Intermarche. W tym miejscu powstanie zatem nowy market - przyznała w rozmowie z nami.

Działka o powierzchni ok 1,2 ha, zabudowana budowlami i budynkami zajezdni autobusowej wyceniona została na kwotę 3,7 mln zł, sprzedano ją za 2,7 mln zł, we wrześniu ubiegłego roku. Niedawno na terenie działki rozpoczęto prace.

Przypomnijmy, że pod koniec lutego 2012 roku przedsiębiorstwo PKS w Cieszynie zostało postawione w stan likwidacji. W związku z tym ogłoszone zostały przetargi na sprzedaż placu i budynku dworca autobusowego przy ul. Korfantego, zajezdni autobusowej przy ul. Górnej oraz autobusów. Jeśli plany nie ulegną zmianie to wiosną br. ruszą prace przy budowie Galerii Stela - nowoczesnego centrum handlowego, które powstanie w miejscu byłego dworca PKS. Jego realizację przedsiębiorca z Białej Podlaskiej planuje zakończyć wiosną 2015 roku.

- Może nie mamy czym dojechać do Bielska, ale po co, przecież wszystko będziemy mieć na miejscu, w Cieszynie - mówi drwiącym głosem Katarzyna Kądzioła, mieszkanka Cieszyna.

Komentarze: (21)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wyrazy współczucia dla tych, którym chora zawiść nie pozwala spać kiedy myślą o pełnych wózkach klientów robiących zakupy w supermarketach

wszyscy narzekacie że pełno sklepów wielkopowierzchniowych, a sami w nich w kolejkach stoicie.. no chyba że wszystkie zakupy robicie w smoku i żabce w samym centrum miasta...

Tak Kowalska - trochę pomyślunku a TY z czego żyjesz , a może to Ty ,ten wredny Kowalski z Frysztoka , co wszystkim brużdzi,
co kocha supermarkety i spędza w nich pół życia . Widuję takich z racji zakupów , idzie i patrzy w sumie nic nie kupi ,ale 2 godz.zaliczone, taki Kowalski , potrafi tak
spędzić pół dnia. Za to w niedzielę taki Kowalski pędzi do supermarketowego centrum i ma dzień święty z głowy - żałosne co.

Mylisz się..
w supermarketach kupuję z zadowoleniem, co potrzebuję, a w niedzielę faktycznie mam więcej czasu niż baranki, bo kompulsywne "chodzenie do kościoła" już dawno udało mi się zwalczyć...:)

Cieszyn jest małym, pięknym, cichym miasteczkiem.
Ma niepowtarzalny urok i wdzięk, doceniany szeroko przez przyjezdnych z całego świata.
Jest nad podziw ładnie odnowiony i zagospodarowany, szczególnie w obrębie "starego miasta".
Jak każde inne miasto i Cieszyn ma swoje bolączki i słabe punkty. Lokalna koteria jest jednym z nich.
Jednak z porównań z innymi wychodzi obronna ręką.
.
Do kompulsywnych narzekaczy na tym forum - puknijcie się lekko w czółko i idźcie na dłuuugi spacer, najlepiej nie wracajcie.
Bo niby po co do takiego syfu?!....

przepraszam, powyższy komentarz to kpina czy ślepota ?

W Ratuszu Antykwariat rusza

Cieszyn,po przemianach nie ma szczęścia do włodarzy,nieudacznicy i karierowicze pod ich władzą Cieszyn stał się miastem prowincjonalnym,poprzedni burmistrz za darmo od Skarbu państaaw nie chciał przejąć dworca pks,dzisiaj trzeba budować nowy,nie wiedział że w Cieszynie wszystkie zakłady pracy są likwidowane,że rujnowane są zabytki: lazaret na linaowskiego sprzedany cwaniakom za 4.000 zł po zrujnowaniu sprzedany przez nich za 4 mln zł,pałacyk na Bielskiej itd,itp,nikt za nic nie odpowiada a po skończeniu kadencji stanowisko dyrektorskie stworzone przez kolesi.SMUTNA RZECZYWISTOŚĆ!

Ja bym tam wolał Ikeę;). Ale tak na poważnie - ludzie i o co się rzucacie? Wybudują to Intermarche i w momencie tam będą tłumy. Walka z wiatrakami.

...i przybędą zza Olzy bracia CZESI...i znów zainwestują swoje ciężko zapracowane korony...i dzięki nim Cieszyn dalej będzie istniał
...ale co gdy przyjdzie EURO???
wtedy przeliczą i nie przyjadą...
a co z Cieszynem???

A szcur sie cieszy :)

Debilne decyzje kolejnych rad miasta Cieszyna doprowadziły do tego ,że Cieszyn powoli zamienia się w miasto supermarketów,
ile już ich mamy , może ktoś policzy. Doczekamy się niedługo tego ,że centrum miasta umrze i nie będzie tam jednego sklepu.
I znowu krótkowzroczne pajace decydujące o planie zagospodarowania popisały się .
Teraz zagadka , dlaczego Cieszyn od 20 lat nie ma dokończonego pl.zag. -bo w mętnej wodzie się rybki łowi.

Bzdury totalne.

A ja myślałem, że w końcu wybudują porządny i szanujący się Burdel! Tyle Cieszyniacy mają smutków, że dom uciech by się przydał bezapelacyjnie. A obecny Burmistrz, jak już przegra wybory, mógłby się zaangażować w promocję tego obiektu wśród mieszkańców :D

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że każde miasto może kreować politykę przestrzenną między innymi przez miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Sposób w jaki przestrzeń Cieszyna została potraktowana - między innymi przez umożliwienie powstawania wielkopowierzchniowych sklepów) woła o pomstę do nieba. Wybory już wkrótce. Osobiście nie będę znał litości. Przez wzgląd i szacunek dla tych pokoleń, które budowały potęgę Cieszyna i przez brak jakiegokolwiek szacunku do osób, które przyczyniły się do upadku mojego miasta.

myślę, że będzie nas więcej !!! w pełni zgadzam się z powyższą opinią. Szkoda, że nasza władza jest na nią kompletnie głucha i ślepa :(

szkoda że nie Tesco własnie

Podziękujemy odpowiednio za market na jesień.

a ja - aldi i c&a

Najlepiej niech w Cieszynie będą same supermarkety. IDIOTYZM

Tesco bym wolał..

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama