, wtorek 30 listopada 2021
Cieszyn: Rusza remont ul. Brodzińskiego
W trakcie robót, w tym rejonie wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pojazdów.  fot: arch.GCDodaj do Facebook

Cieszyn: Rusza remont ul. Brodzińskiego

red.mat.pras
Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie informuje, że dnia 10 lutego zaplanowano rozpoczęcie robót związanych z rozbudową ulicy Brodzińskiego wraz z budową mostu nad rzeką Bobrówką. Prace potrwają do 30 września br.

W trakcie robót, w tym rejonie wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pojazdów. Całkowicie zostanie wyłączona dla ruchu kołowego część ulicy Brodzińskiego (od strony ul. Bielskiej do ul. Kościuszki). Prosimy kierowców o stosowanie się do oznakowania oraz zachowania ostrożności. Za utrudnienia i niezbędne ograniczenia spowodowane prowadzonymi robotami związanymi z przebudową ulicy Brodzińskiego, przepraszamy - mówi Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie.

- Głównym założeniem zadania jest wykonanie nowej konstrukcji drogi wraz z ujednoliceniem szerokości jezdni do 6 m wraz z poszerzeniem na łukach. Założeniem rozbudowy jest również poprawa systemu odwodnienia poprzez realizację nowej kanalizacji deszczowej, wykonanie nowego mostu nad rzeką Bobrówką oraz korektę niwelety drogi 0 wyjaśnia dyrektor MZD

W zakres inwestycji wchodzi m.in. wykonanie nowej konstrukcji jezdni drogi powiatowej o szerokości 6 m, wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, wykonanie jednokierunkowej ścieżki rowerowej 1,5 m, przebudowa zjazdów na posesje, zmiana docelowej organizacji ruchu, budowa murów oporowych i kanalizacji deszczowej, rozbiórka istniejącego mostu i budową nowego, budowa oświetlenia ulicznego i przebudowa istniejącego przejazdu kolejowego, a także wycinka kolidujących drzew.

Wykonawcą robót będzie firma Inż-Bud. „F.I.B Talaga” z Myślenic. Koszt wykonania robót oszacowany został na nieco ponad 3,5 mln zł, a termin ich zakończenia wyznaczony został na 30 września br.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama