, środa 8 kwietnia 2020
Cieszyn: Ruch wahadłowy na ul. Katowickiej
Na przebudowanym odcinku ul. Katowickiej w Cieszynie wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu w postaci ruchu wahadłowego. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Ruch wahadłowy na ul. Katowickiej

MM
Wraz z końcem listopada, na przebudowanym odcinku ul. Katowickiej w Cieszynie wprowadzona została zmiana w organizacji ruchu w postaci ruchu wahadłowego sterowanego tymczasową sygnalizacją świetlną. Zamknięty jest także znajdujący się w tym miejscu zjazd łączący ul. Katowicką z drogą ekspresową S52 dla kierowców jadących od strony przejścia granicznego w Cieszynie Boguszowicach oraz w kierunku Bielska-Białej.

Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu oraz wynikające z nich utrudnienia mają związane z przebudową skrzyżowania w tym miejscu. Wraz z początkiem września br., rozpoczęła się bowiem budową ronda, do którego doprowadzać będą cztery wjazdy. Dwa pierwsze znajdą się wzdłuż ul. Katowickiej od strony centrum Cieszyna oraz oraz Pastwisk, trzeci połączy ul. Katowicką z drogą ekspresową nr S52, a ostatni czwarty powstanie w związku z planowaną budową łącznika ul. Katowickiej i ul. Motelowej.

W związku z zamknięciem łącznika ul. Katowickiej z drogą S52, wjazd do centrum Cieszyna dla kierowców jadących od przejścia granicznego w Boguszowicach możliwy jest od strony Cieszyna Krasnej (druga łącznica) lub ulicami Gwido Langera i Frysztacką. Wjazd na drogę S52 z Cieszyna możliwy jest natomiast wyłącznie przez łącznik w Cieszynie Krasnej.

Pierwotnie planowy termin zakończenia przebudowy skrzyżowania wyznaczony został na grudzień br. Od połowy listopada wiadomo jednak, iż jest on nieaktualny ze względu na dotychczasowy postęp prac. Faktyczny termin uzależniony będzie bowiem od rzeczywistego postępu robót oraz panujących warunków atmosferycznych.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama