, piątek 19 kwietnia 2024
Cieszyn: Gofry jak Marzenie po raz... drugi!
Kwietniowa impreza na płycie cieszyńskiego rynku cieszyła się szczególnie dużym zainteresowanie. W ciągu zaledwie kilku godzin podopieczni pod czujnym okiem terapeutów przygotowali gofry z ponad 100 litrów ciasta. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Cieszyn: Gofry jak Marzenie po raz... drugi!

RED.
Co roku podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie serwują na płycie cieszyńskiego rynku pyszne gofry. Tegoroczna edycja odbyła się pod koniec kwietnia. - W związku z tym, że kwietniowa edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy jeszcze raz zorganizować w tym roku „Gofry jak Marzenie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich w środę (29.06) od 12.00 do 17.00 na cieszyński rynek - zapowiadają organizatorzy.

Kwietniowa impreza na płycie cieszyńskiego rynku cieszyła się szczególnie dużym zainteresowanie. W ciągu zaledwie kilku godzin podopieczni pod czujnym okiem terapeutów przygotowali gofry z ponad 100 litrów ciasta.

„Gofry jak Marzenie” to wydarzenie mające wymiar terapeutyczny dla podopiecznych PSOUU. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną bardzo dobrze odnajdują się w realizacji prostych i codziennych czynności. Wydarzenie to jest świetną okazją, by zaprezentować społeczeństwu umiejętności, pokazać jak wiele potrafią osoby niepełnosprawne intelektualnie.

- W związku z tym, że kwietniowa edycja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy jeszcze raz zorganizować w tym roku „Gofry jak Marzenie”. Serdecznie zapraszamy wszystkich w środę (29.06) od 12.00 do 17.00 na cieszyński rynek. Przy okazji, PSOUU Koło w Cieszynie będzie prowadziło zbiórkę publiczną. Pieniądze, które uda się zebrać, zostaną przeznaczona na budowę Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych” - mówi Jan-Victor Landowski, rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

Ekozofia w Bażanowicach to ośrodek, który ma zostać zbudowany przy użyciu rozwiązań z zakresu biobudownictwa i budownictwa pasywnego. W przyszłości w ośrodku mają się kształcić, ale też rehabilitować i pracować osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

"Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym" - co to za nazwa?

Nie jest prawidłowym określenie "upośledzony umysłowo" ale poprawną formą jest "niepełnosprawny intelektualnie". Z tego samego powodu nie stosuje się "debil" ale "upośledzony umysłowo w stopniu lekkim", nie "imbecyl" ale "upośledzony umysłowo w stopniu umiarkowanym" oraz nie "idiota" ale "upośledzony umysłowo w stopniu głębokim". To podstawa. Zapraszam "terapeutów" (nie mówi się tak ale używa określenia "instruktor terapii") ponownie na studia z zakresu oligofrenopedagogiki.

Tak więc powinno być - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

:P

cykliczna, charytatywna - cenna impreza, z serca płynące wyrazy poparcia i podziwu!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama