, niedziela 5 lipca 2020
Cieszyn: Dalej nie płacą za parkowanie
Radny zwraca uwagę, że w śródmieściu samochody pojawiają się także tam, gdzie ich nie powinno być, np. w miejscach, gdzie jest zakaz wjazdu lub parkowania. fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Cieszyn: Dalej nie płacą za parkowanie

MB
Jak wynika z niedawnego zapytania radnego Marka Szczypki, kierowcy nie uiszczają opłat za parkowanie na terenie śródmieścia. To już druga w tym roku interwencja radnego w tej samej sprawie. Dodatkowo zwraca on uwagę, że kierowcy parkują na zakazach, np. na ulicy Głębokiej.

Z odpowiedzi burmistrza na pierwsze zapytanie radnego Marka Szczypki wynika, że od stycznia do kwietnia br. wystawiono 126 szt. opłat dodatkowych (mandatów) dla tych kierowców, którzy pozostawili samochód na płatnym parkingu, ale nie uiścili opłaty. To efekt kontroli pracowników MZD. - Kontrole przeprowadzane są przy udziale min. 2 kontrolerów z taką częstotliwością, aby każdy z parkingów minimum raz w tygodniu był skontrolowany - stwierdził Ryszard Macura.

Jak wskazał burmistrz, problemy w egzekwowaniu opłat za parkowanie w roku ubiegłym i na przełomie 2014 i 2015 roku były wynikiem prowadzonego remontu kanalizacji i związanych z nim ograniczeń w ruchu kołowym. W drugiej połowie roku sytuacja miała się ustabilizować, ale jak wynika z niedawnego drugiego zapytania radnego Szczypki, kierowcy dalej nie płacą za parkowanie.

- Pojawiające się (ponownie) sygnały co do nieuiszczania opłat przez niektórych kierowców, jak i pozostawianie na niektórych parkingach w centrum miasta samochodów na wiele godzin przez niektórych pracowników również bez opłat pozwalają na zastanowienie się nad jakością i ewentualną zmianą kontroli dokonywanych odpowiednich opłat za parkowanie samochodów - stwierdza w zapytaniu Szczypka i prosi burmistrza o poinformowanie, jakie są efekty niedawno prowadzonych kontroli, a także czy w ostatnim półroczu poprawiło się uiszczanie opłat za parkowanie.

Dodatkowo radny zwraca uwagę, że w śródmieściu samochody pojawiają się także tam, gdzie ich nie powinno być, np. w miejscach, gdzie jest zakaz wjazdu lub parkowania. Szczypkę interesuje, w jaki sposób jest to kontrolowane. - Proszę również o odpowiedź, w jaki sposób dokonywana jest kontrola parkowania pojazdów na zakazach w określonych godzinach na wielu ulicach miasta - pyta radny. - Przykładem bardzo często może być ul. Głęboka, gdzie w jej górnym odcinku z lewej i prawej strony bardzo często parkują samochody - wskazuje radny. Do tego zapytania w najbliższym czasie odniesie się burmistrz.

Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Przecież przepisy nie nakazują kierowcy wyłożenia w widocznym miejscu np.za szyba opłaty parkingowej. Mogę ją mieć przy sobie.
Kontrola opłat nie ma sensu w takim wydaniu.

Może pan Szczypka najpierw wyjaśni za co miał sprawę sądową na KWK Kaczyce , a potem udaje tak praworządnego.

Chyba pomyliłeś radnych! Pan Marek Szczypka nigdy nie pracował ani nie miał nic wspólnego z KWK Kaczyce!!

Chyba raczej nie ten radny miał sprawę na KWK Kaczyce.

Myślę, że musiałby też dokładnie wytłumaczyć się z tego co robił jako opiekun pensjonariuszy Domu Spokojnej Starości.

Patrząc na to ile nasz wspaniały radny miał etatów to chyba przeważnie spał. Duży plus za zwolnienie go, bo mógłby teraz biedaczek już nie wydalać i spać nawet w trakcie sesji Rady Miejskiej.

Sam się zwolnił a nie został zwolniony.

126 mandatów przez 4 miesiące, dwóch pracowników oddelegowanych do kontroli.
Napracowały się kontrolery - wychodzi, że wypisywali średnio jeden mandat dziennie.
i

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama