, środa 14 kwietnia 2021
Cieszyn: Cieślarówka perłą sportowo-rekreacyjną
Prace związane z tym zadaniem planujemy zakończyć do końca 2014 roku - planuje burmistrz. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Cieszyn: Cieślarówka perłą sportowo-rekreacyjną

MB
Cieszyn: Cieślarówka perłą sportowo-rekreacyjną

Projekt architektoniczny inwestycji

Ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, nowe ścieżki rowerowe, sadzawka, wodospad i plac wielofunkcyjny ze skateparkiem. Niebawem ruszy kolejny etap projektu "Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych Cieślarówki w Cieszynie”. Przetarg na wykonanie tego zadania już w maju.

To kolejny etap projektu, w ramach którego w listopadzie ubiegłego roku została wykonana już instalacja naśnieżania stoku narciarskiego. Niniejsze zadanie obejmowało m.in. budowę przyłącza do instalacji wodociągowej naśnieżania, budowę zbiorników magazynujących wodę, budowę instalacji wodociągowej do punktów poboru wody, jak również wykonanie odwodnienia zbiorników wody i studni wodomierzowej do kanalizacji.

Obecnie miasto przystępuje do kolejnego etapu inwestycji, w ramach którego na Cieślarówce powstaną atrakcje do wykorzystania w porze wiosenno-letniej: ścianka wspinaczkowa, plac wielofunkcyjny ze skateparkiem, plac zabaw, ciąg pieszo jezdny z oświetleniem, trejaż, parking na 15 stanowisk, oczko wodne, wodospad i mostki. Powstaną dodatkowe ciągi piesze, tor jazdy dla rowerów górskich, zostanie też nasadzona nowa roślinność. Oprócz tego w planach jest bufet sezonowy i przenośne toalety. W maju br. zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie powyższych prac.

- Całym terenem zarządza Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie, a stok był zawsze w sezonie zimowym dzierżawiony w drodze przetargu, by był naśnieżany. Po rewitalizacji Wzgórza prawdopodobnie ten układ zostanie bez zmian - informuje burmistrz, Mieczysław Szczurek. - Równolegle do prac prowadzimy też rozmowy ze Starostwem odnośnie do zamiany działek, żeby znacznie zwiększył się teren na dole Wzgórza. Prace związane z tym zadaniem planujemy zakończyć do końca 2014 roku - planuje burmistrz.

13 czerwca 2013 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pomiędzy Gminą Cieszyn a Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego 2007 - 2013. Całkowity koszt projektu wynosi ok. 926 tys. zł, a dofinansowanie ze środków unijnych wynosi ponad 500 tys. zł.

Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

plan jest, ale niewiele na nim widać. Gdzie jest na tym planie ul.Hallera, gdzie istniejący wyciąg narciarski i gdzie mają być te przełaje dla rowerów górskich? Czy to jest tylko dolna część Cieślarówki, czy obie, bo naprawdę trudno się zorientować. Poza tym kopia jest w zbyt małej rozdzielczości. Poproszę o większy format :)

genialny plan... tylko nie rozumiem dlaczego wyciąg narciarski ma byc utrzymywany z naszych podatków?

nikt przy zdrowych zmyslach nie buduje sztucznego nasniezania z wodą z wodociagów... to po pierwsze, po drugie wysokość npm, po trzecie temperatura wyższa przez wypływ miasta.

no ale unia dała to trzeba budować... i tak to wyglada z większością inwestycji z unijnym wsparciem... nierentowne, tylko po to żeby zrobic, zeby szwagier dostał zlecenie a potem sie pomysli, ewentualnie sprzeda za bezcen bo inaczej nikt nie kupi

To, że Szczurek nie ogarnia intelektualnie całego tego burdelu wiemy wszyscy od dawna.
To natomiast, że tą indolencję twórczą wykorzystali i nadal wykorzystują jego przy.upasy już nie wszyscy zauważają.
Weźmy chociażby takiego Sosina. Czy widział go ktoś, kiedyś na pierwszej linii frontu remontowanej w mieście kanalizacji?
Szefuje Miejskiemu Zarządowi Dróg a jaki w tym temacie panuje rozpi.dziel też wszyscy wiemy, bo tego na codzień doświadczamy.
Gromy się walą na Pierwszego (i słusznie) a za jego plecami schowana cała kupa Sosinowi podobnych nieudaczników.
Nadchodzi czas, żeby całą tą bandę rozliczyć

ciekawe jak na tym niewielkim terenie zostanie to wszystko "upchnięte", bo projektu jak zwykle nikt nie widział. Może wreszcie miasto ujawni na planie co chce zrobić, bo tak "na oko" jedno z drugim będzie kolidować ! W dawnych czasach projekty przygotowywane przez miasto były prezentowane w witrynach sklepów w ratuszu, podobnie jak tabla ze szkół. Każdy kto przechodził obok mógł się zatrzymać i pooglądać.

Plan jest. Postaramy się go w najbliższym czasie dołączyć do powyższego artykułu.

tylko dlaczego muszą to robić dziennikarze - oczywiście, że lepsze to niż nic, ale to jest wyręczanie miasta. A może jeszcze zanim miasto wyda na cieślarówkę nasze pieniądze, zapyta mieszkańców czy im się to wszystko podoba? Proszę podsunąć taki pomysł naszym włodarzom.

Podstawowe pytania na dziś: ile drzew trzeba wyciąć? :)
Widzę, że kampania w toku...

Mieczyslawie, a powiedz nam co robiles przez ostatnie trzy lata? Teraz twoja aktywność wzrosła, bo wybory idą. A ja odpowiem na to pytanie. Nic! Robiles sobie rundki honorowe swoim jaguarem wokół rynku i tyle. Czemu tak zażarcie nie walczyles o dworzec PKS?!? Daj spokój! Końca wasc, wstydu osczedz!

Ile drzew padnie w czasie realizacji w/w ?????

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama