, niedziela 27 maja 2018
Ciąg dalszy problemów na Chrobrego
Mapa przystanków na ulicy Chrobrego fot: UM CieszynDodaj do Facebook

Ciąg dalszy problemów na Chrobrego

DR
Na ostatniej sesji (30.03) Rada Miasta wysłuchała jednego z mieszkańców kamienicy przy ulicy Chrobrego. Przedstawione zostały wszystkie niedogodności związane z przeniesieniem przystanków. Pomimo wcześniejszych interwencji nie widać poprawy.

Od 25 lutego autobusy zabierają pasażerów z ulicy Chrobrego. Od tego momentu mieszkańcy skarżą się na ciągły hałas, stres związany z niedogodnościami czy na włączone silniki na postoju, które szkodą zdrowiu i środowisku. W niektórych momentach zwiększa się również niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Codzienne funkcjonowanie utrudnia nawet brak miejsc parkingowych. Pomimo tego, że w miejscu nowych przystanków pojawiły się wiaty, ławki i toalety osoby mieszkające przy ulicy Chrobrego nadal nie widzą poprawy funkcjonowania tymczasowego "dworca".

-Muszę wyrazić ubolewanie, że Państwo spotkaliście się z tą sytuacją. Proszę przyjąć taką obietnicę, że najpóźniej 28 kwietnia będzie funkcjonować już nowe rozwiązanie, a w między czasie będziemy się z państwem kontaktować - mówił burmistrz, Ryszard Macura.

Nie podane zostało jednak ostateczne rozwiązanie, gdyż to wymaga wielostronnych umów. Pod uwagę oprócz dobra mieszkańców będą brani również przewoźnicy, którzy realizują przewozy na rzecz Cieszyna od wielu lat.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na Chrobrego niema żadnych problemów, po prostu mieszkańcom się w głowach poprzewracało.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama