, poniedziałek 9 grudnia 2019
Chybie: Ulica Kręta już gotowa
Całość dofinansowano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Chybie: Ulica Kręta już gotowa

red.
28 czerwca br. nastąpił odbiór inwestycji „Przebudowa ul. Krętej w miejscowości Mnich wraz z budową kanalizacji deszczowej”.

Prace obejmowały m. in. przebudowę istniejącej drogi, wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej (w zamian za tę z destruktu asfaltowego czy gruntową), zabudowę krawężników drogowych, najazdowych i oporników drogowych, a także wykonanie kanalizacji deszczowej o długości 387,27 m oraz przyłączy do wpustów ulicznych o łącznej długości 23,93 m.

Ponadto wykonano szereg prac dodatkowych, takich jak zabudowa studni S7 na istniejącym kanale wraz ze zmianą wewnętrznej średnicy z 1000 mm na 1500 mm, budowa odcinka kanalizacji sanitarnej od sieci głównej do działki 642/17 przy ul. Krętej, przebudowa niezinwentaryzowanej sieci wodociągowej kolidującej z budową kanalizacji deszczowej na odcinku pomiędzy studniami S6–S7, przebudowa sieci i przyłączy gazowych kolidujących z budową kanalizacji deszczowej na odcinkach S5–S9, S8–S9, S3–S4, przeróbka studni kanalizacyjnych wynikająca ze zmian projektowanej niwelety nawierzchni: S2, S4, S8, S9. Zrobiono również ściek z kostki brukowej betonowej o grubości 8 cm na podbudowie betonowej wzdłuż krawężnika drogowego na odcinku o długości 377,30 mb, poszerzono jezdnię na łukach, a oprócz tego uregulowano zjazdy do posesji nr 13, 21 i 27.

Inwestycja została zrealizowana przez firmę INSTAL-BRATEK s.c. Katarzyna i Jerzy Bratek z miejscowości Piasek. Wykonanie zadania kosztowało ok. 471 000 zł brutto. Całość dofinansowano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama