, poniedziałek 20 stycznia 2020
Chybie: Termomodernizacja SP1
W jednej z chybskich szkół przeprowadzana jest kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła.  fot: UG ChybieDodaj do Facebook

Chybie: Termomodernizacja SP1

red.
W Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu trwają prace, które od nowego roku szkolnego mają przynieść wiele korzyści. Dla uczniów będzie to komfort, dla środowiska ograniczenie emisji, a dla gminy mniejsze rachunki.

W jednej z chybskich szkół przeprowadzana jest kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą źródła ciepła. Prace obejmują wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych, przestrzeni poddasza nieużytkowego, izolację przeciwwilgociową pionową fundamentów budynku, konserwację antykorozyjną pokrycia dachu, budowę drenażu opaskowego oraz kanalizacji deszczowej.

Wykonawca robót, Firma Usługi Inwestycyjne „NORM-HAUS” z Olesna, zrealizował do tej pory większość prac dotyczących ocieplenia przestrzeni poddasza nieużytkowego, strychu segmentu głównego szkoły, wykonał całą izolację przeciwwilgociową pionową fundamentów budynku oraz kanalizację deszczową wraz z drenażem opaskowym. Obecnie są kontynuowane roboty dekarsko-blacharskie oraz termoizolacja elewacji budynku – informuje Urząd Gminy Chybie.

Warto dodać, że na to zadanie Gmina Chybie pozyskała 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014−2020 (RPO WSL 2014-2020).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama