, piątek 17 lipca 2020
Chybie: Ponad trzy miliony na kanalizację
W czerwcu br. gmina złożyła w tym celu wniosek aplikacyjny do konkursu na finansowanie tego typu projektów.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Chybie: Ponad trzy miliony na kanalizację

MB
Modernizacja gminnej oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji sanitarnej w Mnichu i Chybiu - gmina podejmie się inwestycji wartej ponad cztery miliony złotych. Na cel poprawy gospodarki wodno-ściekowej zdobyto dofinansowanie z budżetu europejskiego przekraczające trzy miliony.

W czerwcu br. gmina złożyła w tym celu wniosek aplikacyjny do konkursu na finansowanie tego typu projektów. W połowie lipca została ogłoszona lista rankingowa tego konkursu, a wniosek gminy Chybie znalazł się na drugim miejscu w skali kraju (wspólnie z dolnośląską Gmina Oława).

Zadanie "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Chybie” ma objąć modernizację gminnej oczyszczalni ścieków celem spełnienia wymagań określonych w dyrektywie UE w sprawie oczyszczania ścieków komunalnych w zakresie redukcji związków biogennych w stosunku do wszystkich ścieków komunalnych pochodzących z terenu aglomeracji. Kolejnym elementem zadania będzie budowa kanalizacji sanitarnej w Mnichu i Chybiu w obrębie ulic: Kopernika (remiza OSP, szkoła podstawowa oraz gimnazjum, przedszkole), Wojska Polskiego do Pod Dudnią oraz Kolejowej.

Wartość dofinansowania wynosi ok. 3 mln 27 tys. zł przy całkowitej wartości projektu ok. 4 mln 380 tys. zł.

Dalsze działania w tej sprawie będą polegały na wybraniu jeszcze w bieżącym roku w postępowaniu o zamówienie publiczne: inwestora zastępczego, a następnie wykonawcy przedsięwzięcia. Faktyczna realizacja zadania inwestycyjnego jest planowana w 2015 roku.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No to duży sukces gminy Chybie. Brawo dla Pani Wójt E.Dubiańskej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama