, środa 26 luty 2020
Budżet Obywatelski 2018: Mieszkańcy Cieszyna zdecydowali!
Spośród 20 zatwierdzonych projektów mieszkańcy Cieszyna wybrali 7, które zostaną zrealizowane. fot: cieszyn.budzet-obywatelski.orgDodaj do Facebook

Budżet Obywatelski 2018: Mieszkańcy Cieszyna zdecydowali!

DR
29 grudnia ubiegłego roku zakończyło się głosowanie nad Budżetem Obywatelskim na 2018 rok. Dzisiaj, 12 stycznia, Urząd Miejski w Cieszynie opublikował wyniki głosowania. Spośród 20 zatwierdzonych projektów mieszkańcy Cieszyna wybrali 7, które zostaną zrealizowane.

- Ilość łącznie oddanych głosów na projekty małe i duże to 3046. Na projekty duże zostało oddanych 2594 głosów, a na małe – 2480. - informuje Urząd Miejski w Cieszynie.

Najwięcej głosów (650) wśród dużych projektów zdobył projekt pod nazwą „Drugie życie toalety 2018 – remont budynku na Placu Kościelnym w Cieszynie.” Drugim w kolejności (550 głosów) został projekt „Plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr w Cieszynie”, on również zostanie zrealizowany.

Spośród małych projektów zrealizowanych zostanie 5. Mieszkańcy zadecydowali, że zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Cieszynie-Pastwiskach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Cieszynie będą mogli cieszyć się z doposażonych pracowni przedmiotów przyrodniczych. Utworzona zostanie również wieloletnia łąka miejska wraz tablicą edukacyjną w obrębie centrum miasta. Co ciekawe, w projekcie pomysłodawca podaje lokalizację przy ul. 3 Maja (chodzi o amfiteatr) z zastrzeżeniem, że Urząd Miejski może wskazać inną lokalizację. Kolejnym projektem, który wolą mieszkańców zostanie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku jest projekt „Psi raj – wybieg dla psów na os. Podgórze”. Ostatni – piąty projekt to budowa siłowni zewnętrznej przy kompleksie ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 6 w Cieszynie-Pastwiskach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama