, środa 25 grudnia 2019
Budżet gminy Brenna na 2013 rok przyjęty
Zgodnie z przyjętą uchwałą budżetową łączna kwota planowany dochodów wyniesie 38 mln 355 tys. zł fot: JMDodaj do Facebook

Budżet gminy Brenna na 2013 rok przyjęty

JM
Przy jedenastu głosach "za" i dwóch "przeciw" Rada Gminy Brenna przyjęła budżet na 2013 roku.

Zgodnie z przyjętą uchwałą budżetową łączna kwota planowany dochodów wyniesie 38 mln 355 tys. zł. Wydatki mają zamknąć się w kwocie 39 mln 194 tys. zł. Planowany deficyt w wysokości 838 tys. zł ma zostać pokryty z zaciągniętych pożyczek.

Wśród najważniejszych wyzwań inwestycyjnych przed jakimi stanie gminy Brenna w przyszłym roku będzie kontynuowanie budowy kanalizacji. - Zakończyć ma się, rozpoczęta dwa lata temu, budowa kanalizacji w Górkach Wielkich - mówi Iwona Szarek, wójt gminy Brenna. Kolejny odcinek ma zostać zrealizowany w Górkach Małych. Szacowany koszt tego zadania to ponad 3 mln zł. Jeszcze więcej pieniędzy pochłonie rewitalizacja historycznych budynków dawnego sanatorium w Górkach Wielkich - Sojce. Dzięki przyznanemu przez Urząd Marszałkowski w Katowicach dofinansowaniu uda się zrealizować pierwszy z trzech etapów rewitalizacji tego terenu. Na ten cel gmina Brenna otrzymała blisko 6,4 mln zł dofinansowania. Całkowity koszt tej części inwestycji wyceniono na około 7,5 mln zł. Pieniądze te pozwolą na remont pierwszego z budynków, który ma służyć lokalnej społeczności. Zmienić ma się również przylegający do niego park, gdzie powstać mają nowe alejki, plac zabaw, ścieżka edukacyjna, mała plenerowa scena oraz fontanna solankowa. Inwestycja rozpocznie się w 2013 roku. - To inwestycja, która jest ogromnym wyzwaniem, na pewno będzie musiała być kontynuowana w przyszłości z udziałem wsparcia z zewnątrz - mówi wójt gminy Brenna.

- Nie zapominamy o tym, aby poprawiać stan dróg i budować trochę więcej oświetlenia. Poprzez właśnie takie inwestycje, może czasami drobne, ale też bardzo ważne, staramy się również poprawiać jakość życia mieszkańców - podkreśla Szarek. Znaczna cześć budżetu tradycyjnie już przeznaczona zostanie na kwestie związane z polityką społeczną oraz oświatą, gdzie, jak podkreśla wójt gminy Brenna, realizowane są projekty, które mają polepszyć ofertę pozaedukacyjną w szkołach.

Za przyjęciem budżetu gminy Brenna na 2013 rok głosowało jedenastu radnych, dwóch było "przeciw".

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Wisła już się za ciebie wstydzi, teraz szukasz guza w Brennej?...

Napisz jeszcze koleś, że jesteś zniewolony i że cenzura cię gnębi w tym zasranym kraju...

W ubiegłym roku mieliście zadłużenie ogólne prawie 20 mln zł. W tym roku, zamiast spłacać, dorzucacie do tego ponad 800 tys. złotych deficytu.
Wasze zadłużenie ogólne wzrosło zatem do 3,5 tysiąca złotych na każdego mieszkańca Brennej. Jest to w praktyce zadłużenie nie do spłacenia!
Rządzicie tak samo gminą jak Donald Tusk państwem.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama