, środa 5 sierpnia 2020
Budowa wodociągu w Brennej Leśnicy
Wykonanie infrastruktury sieciowej jest zadaniem niezwykle kosztownym. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Budowa wodociągu w Brennej Leśnicy

mat.pras.
Jakość wody w przydomowych studniach, a także jej okresowe niedobory są zmartwieniem wielu mieszkańców Gminy Brenna. Biorąc pod uwagę liczne wnioski wpływające w tym temacie do urzędu, postanowiono wykonać projekty budowlane rozbudowy sieci wodociągowej na ustalonych obszarach gminy.

Wykonanie infrastruktury sieciowej jest zadaniem niezwykle kosztownym. Sporządzone w ramach projektu kosztorysy inwestorskie opiewają na kwotę 11,5 mln zł. Sfinansowanie tak dużego wydatku wyłącznie ze środków własnych nie byłoby możliwe. Poszukując źródeł finansowania tak dużej inwestycji wystąpiono z wnioskiem o jej dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014- 2020. Wniosek ten został pozytywnie oceniony. Uzyskana dotacja stanowi 56,07% wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją inwestycji.

Projekt rozbudowy sieci wodociągowej na terenie Gminy Brenna składa się z dwóch etapów. W dniu 23 stycznia 2018 roku Wójt Gminy Brenna podpisał umowę na budowę wodociągu w Brennej Leśnicy stanowiący pierwszy etap projektu. Wykonawcą inwestycji jest firma HYDRO-INSTAL Zakład Instalacji Sanitarnych Homa – Homa Spółka Jawna, z siedzibą Mazańcowicach, a koszt robót budowlanych, zgodnie ze złożoną ofertą to kwota: 1.877.346,08 zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa wodociągu w Brennej Leśnicy zgodnie z projektem budowlano-wykonawczym i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót opracowaną przez firmę GEOKART – INTERNATIONAL Sp. z o.o. z siedzibą Rzeszowie. Źródłem zasilania dla projektowanej rozbudowy będzie istniejący wodociąg zlokalizowany w rejonie Ośrodka Zdrowia w Brennej Leśnicy. W ramach zadania planuje się wykonać sieć wodociągową z przyłączami o łącznej długości 3869 m. Do sieci wodociągowej zostanie przyłączonych 28 budynków. Zakończenie robót zgodnie z planem ma nastąpić do dnia 30 listopada 2018 roku.

W najbliższych miesiącach zostanie również wyłoniony wykonawca na realizację drugiego etapu projektu rozbudowy sieci wodociągowej w Gminie Brenna, tym razem planowana inwestycja zlokalizowana jest w Górach Wielkich.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama