, niedziela 5 kwietnia 2020
Budowa przyjaznego skweru zakończona
Będzie to miejsce stworzone do integracji mieszkańców i gości zlokalizowane w centrum miejscowości. fot: UG StrumieńDodaj do Facebook

Budowa przyjaznego skweru zakończona

red./mat.pras.
Zakończyły się prace budowlane związane z organizacją skweru w Drogomyślu. Będzie to miejsce stworzone do integracji mieszkańców i gości zlokalizowane w centrum miejscowości. Tym samym projekt Gminy Strumień i Miasta Vratimov "Aktywni na granicy" jest na półmetku.

Teren został wybrukowany, zamontowano stoliki do gry w szachy, ławeczki. Całości dopełniły nowe nasadzenia. Skwer będzie służył szkole, gdzie będą miały miejsce różne wspólne działania o charakterze sportowo-rekreacyjnym z kolegami z Cech. Korzystać z niego mogą już mieszkańcy pogranicza podczas spotkań integracyjnych oraz turyści w ramach odpoczynku.

W ramach projektu są organizowane również spotkania uczniów z Czech i Polski, które pogłębią ich wzajemne relacje. Odbyły się już dwa spotkania uczniów z Drogomyśla i czeskiego Vratimova – Dzień Sportu i Międzynarodowe Rozgrywki Sportowe, a także wizyta delegacji ze Strumienia w mieście partnerskim. Na Święcie Plonów w Drogomyślu, mieszkańcy będą mieli okazję poznać kulturę czeską. A wszystko to dzięki wystąpieniu zespółu mażoretek. Ostatnim wydarzeniem, realizowanym w trakcie trwania projektu będzie Dzień Regionalny w szkole w Drogomyślu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Euroregion!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama