, sobota 24 sierpnia 2019
Budowa kładki w Cieszynie na ukończeniu, otwarcie w czerwcu
Dobiegają końca prace remontowe polsko-czeskiego projektu Sportpark - Park Sportowy i Sportmost - Most Sportowy.  fot: Barbara ŚliżDodaj do Facebook

Budowa kładki w Cieszynie na ukończeniu, otwarcie w czerwcu

Budowa kładki w Cieszynie na ukończeniu, otwarcie w czerwcu

Otwarcie całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego "Pod Wałką" planowane jest na czerwiec. fot. Barbara Śliż


Budowa kładki w Cieszynie na ukończeniu, otwarcie w czerwcu

Od postępu prac związanych z budową skweru miast partnerskich uzależnione jest zakończenie budowy zjazdu z kładki sportowejj. fot. Barbara Śliż

Dobiegają końca prace remontowe polsko-czeskiego projektu Sportpark - Park Sportowy i Sportmost - Most Sportowy. Oficjalnie otwarcie kompleksowego parku wraz z kładką łączącą oba miasta planowane jest na początek czerwca.

Most, zwany kładką sportową, jest już praktycznie gotowy, pozostaje jedynie zakończyć drobne prace związane z dojściem do kładki. - Do użytku mieszkańców i turystów oddano już większość atrakcji, jakie znajdują się w Parku Sikory. Na co dzień można już korzystać z parku zabaw dla dzieci, altanki, gotowe też jest jezioro i trasa rowerowa wzdłuż Olzy aż do parku - informuje Dorota Havlíková, rzeczniczka Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

Prace po polskiej stronie są jeszcze w toku. By móc całkowicie korzystać z "Kampingu Olza" należy zakończyć budowę ścieżek pieszo-rowerowych wokół stadionu Pod Wałką, miejsc piknikowych, skweru miast partnerskich oraz zalewu kajakowego z pomostem. - W trakcie spotkania z burmistrzem miasta wykonawcy zdali relację ze stanu prac oraz przedstawili plany na najbliższą przyszłość. Od postępu prac związanych z budową skweru miast partnerskich uzależnione jest zakończenie budowy zjazdu z kładki sportowej oraz ronda na ścieżce pieszo-rowerowej przy Al. Łyska - mówi Edyta Subocz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Cieszynie.

SportPark - Park Sportowy jest wspólną inicjatwą Cieszyna oraz Czeskiego Cieszyna. Otwarcie całego kompleksu sportowo- rekreacyjnego "Pod Wałką" planowane jest na czerwiec.

Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

fajna ta kładka! I kolor mi się podoba! :)

od początku tak to właśnie wyglądało, po czeskiej stronie prace szły szybko, u nas zawsze był czas i totalny brak informacji. Czesi się chwalili kolejnymi krokami, a Polacy zapewniali, że wszystko będzie na czas... coś jak z drogami na Euro ;) Kolejne miasto w naszym regionie, które stawia na turystykę, a nie potrafi przyspieszyć, żeby oddać do użytku kamping Olza i tereny rekreacyjne.

no fakt trochę kicha po naszej stronie,musimy się jeszcze dużo uczyć od naszych sąsiadów za Olzy,babroki po naszej stronie mają wszystko w głębokim poszanowaniu-wstyd dla władz-wstyd, jak to mówi wasz koleszka vincynt w-wy.

Jedno szczęście że budowę mostu w 100 % prowadzili Czesi. Można było tylko podziwiać sprawność , organizację robót i profesjonalizm. A nam pozostało do zrobienia zejście i parędziesiąt mb. chodnika i co tu gadać -jest jak jest. Teren 3 lata rozbabrany a termin ukończenia robót sugeruje wykonawca / cyt. z tablicy informacyjnej k, kajaków/ Czyste kpiny i niemoc inwestora żeby cokolwiek w tej kwestii wyegzekwować.

Czy te zdjęcia musicie robić w nocy?

He!Chwalą się,czy żalą?Ten różowy mosteczek proponuję nazwać:-"Łuk Erosa"
-"Erotyczna Kładka Sportowa","Most im.Barbie i Kena"Proszę o poważne propozycję nazwy"tego czegoś".

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama