, środa 24 kwietnia 2024
Bezobsługowy przejazd i niecierpliwi kierowcy
Nowe rozwiązanie znacznie pogorszyło funkcjonowanie przejazdu. fot: DR



Dodaj do Facebook

Bezobsługowy przejazd i niecierpliwi kierowcy

DR
Kilka tygodni temu na skrzyżowaniu linii kolejowych nr 90 i 190 z ulicą Zamkową w Cieszynie PKP PLK zamontowano urządzenie, które przekształciło to skrzyżowanie w bezobsługowy przejazd kolejowy. Jednak z tego faktu nie są zadowaleni kierowcy i piesi.

Nowe rozwiązanie znacznie pogorszyło funkcjonowanie przejazdu. Chodzi tutaj głównie o czas na jaki są opuszczane rogatki. Kierowcy oraz piesi stojący przed przejazdem muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ czas oczekiwania może wynieść nawet od pięciu do sześciu minut. Kiedy za funkcjonowanie odpowiadał dróżnik, czekało się znacznie mniej, bo od trzech do czterech minut.

Zgodnie z przepisami, gdy rogatki obsługiwane są przez dróżników szlabany były podnoszone zaraz po przejechaniu pociągów. Teraz ten proces znacznie się wydłużył. Jest to możliwe dopiero po około minucie, gdy pociąg wjedzie na peron w Cieszynie. Podobnie jest również w sytuacji gdy pociąg jedzie w drugim kierunku.

Czas oczekiwania przed przejazdem na ulicy Zamkowej jest znaczym problemem, gdyż jest to dość ruchliwy punkt miasa i im dłuższe czekanie tym bardziej jest on zakorkowany.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pociągi, przez które postój przed rogatkami jest taki długi są puste. Często tam czekam i narazie niewidziałem jednego pasaźera w tych składach z Czeskiego Cieszyna. W korku nieraz stoją busy pełne ludzi. NONSENS

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama