, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Będzie remont skrzyżowania w Ustroniu?
Kto wykona pierwszy ruch? Miasto czy powiat? Jak stwierdza Towarzystwo Wspierania Rozwoju Miasta, miasto mogłoby wykonać już szereg prac przygotowawczych, zanim dojdzie do opracowania dokumentacji projektowej inwestycji. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Będzie remont skrzyżowania w Ustroniu?

WK
Towarzystwo Wspierania Rozwoju Miasta - Uzdrowiska Ustronia wzywa Radę Miejską i burmistrza do remontu skrzyżowania ul. Daszyńskiego z ul. Kuźniczą w Ustroniu. Apel ostatecznie trafia do Starostwa Powiatowego, bo jest to droga powiatowa.

- Apelujemy o podjęcie wreszcie konkretnych działań przybliżających realizację przedmiotowego zadania, a zwłaszcza budowy ronda na rzeczonym skrzyżowaniu. Ta sprawa toczy się już od ponad pięciu lat i dotychczas nie uczyniono nic, co umożliwiłoby podjęcie prac projektowych - pisze Towarzystwo Wspierania Rozwoju Miasta Uzdrowiska Ustronia w apelu skierowanym 9 września do ustrońskiego samorządu.

Koncepcja przebudowy tego skrzyżowania ma swój początek w roku 2010. Inwestycja nie ma jeszcze projektu, na co wskazują wnioskodawcy. Nie ma jej też w Planie Inwestycyjnym Powiatu Cieszyńskiego, bo o wpisanie właśnie tej inwestycji do Planu po kolejnym apelu Towarzystwa wnioskuje właśnie radna powiatowa Anna Suchanek. Jej wniosek czeka na odpowiedź starosty.

Kto wykona pierwszy ruch? Miasto czy powiat? Jak stwierdza Towarzystwo Wspierania Rozwoju Miasta, miasto mogłoby wykonać już szereg prac przygotowawczych, zanim dojdzie do opracowania dokumentacji projektowej inwestycji. - Wykonanie tych prac kosztem i staraniem miasta będzie argumentem uzasadniającym potrzebę przebudowy skrzyżowania i zobliguje także władze powiatu do istotnego działania, tj. wypełnienia deklarowanego ujęcia omawianego zadania w Planie Inwestycyjnym Powiatu Cieszyńskiego - stwierdzają przedstawiciele Towarzystwa.

Jak czytamy w ich apelu, samorząd Ustronia nie interesuje się przeprowadzeniem remontu skrzyżowania: - Brak aktywności ze strony władz miasta stwarza atmosferę braku zainteresowania tą sprawą, co nie znajduje potwierdzenia w opiniach licznych przedsiębiorstw korzystających z tego newralgicznego skrzyżowania ulic, a także Komendy Powiatowej Policji.

Czy burmistrz Ustronia rzeczywiście nie jest zainteresowany rzeczonym remontem? I ile jeszcze trzeba będzie czekać na remont? Pytania w tej sprawie zadaliśmy samorządowcom Ustronia i Powiatu, czekamy na ich odpowiedź.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama