, piątek 19 kwietnia 2024
Ankieta na temat obecnej kondycji miasta Wisła
Ankieta na temat obecnej kondycji miasta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut. fot: ARC SPOT



Dodaj do Facebook

Ankieta na temat obecnej kondycji miasta Wisła

SM
Na stronie internetowej Wisły pojawiła się ankieta dotycząca aktualnej kondycji miasta. Pozyskane za jej pośrednictwem odpowiedzi mają stanowić kluczowy element procesu planowania Strategii Rozwoju Miasta Wisła do roku 2020.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5 minut. Wśród 6 pytań autorzy ankiety pytają o warunki życia w Wiśle, prosząc o ocenę wybranych aspektów jakości życia w mieście. Wybierając odpowiedź "bardzo dobra", "dobra", "średnia", "słaba", "bardzo słaba" i "nie mam zdania" można m.in. ocenić dostępność oraz poziom edukacji w mieście, stan techniczny infrastruktury drogowej, sprawność systemu kanalizacji i wodociągów, czystość w mieście, dostęp do Internetu, jakość oferty kulturalnej, rozrywkowej, sportowej i rekreacyjnej, jakość obsługi w Urzędzie Miejskim, poziom bezpieczeństwa w mieście oraz otwartość samorządu na inicjatywy mieszkańców.

W ankiecie pojawia się również pytanie otwarte, w którym respondenci mogą opisać co jest największym pozytywnym elementem (mocna strona) w Wiśle, a co największym problemem w mieście (najsłabsza strona)? W kolejnym pytaniu mieszkańcy proszeni są o opisanie swojego stosunku do miasta poprzez określenie swojego związku z Wisłą oraz ze Śląskiem Cieszyńskim, obojętności na miasto, dumy z tego, że miesza się w Wiśle oraz chęci aktywnego działania na rzecz rozwoju miasta.

Dalej ankieta zmierza w kierunku określenia miejsca, w którym w perspektywie 5-ciu lat respondenci chcieliby mieszkać, wybrania jednego, najważniejszego przedsięwzięcia (projektu, zadanie), które należy zrealizować w Wiśle oraz kierunków działań mających największe znaczenie dla harmonijnego rozwoju Wisły. W tym ostatnim zakresie można odnieść się m.in. do kwestii poprawy infrastruktury podstawowej (drogi, wod-kan), rozwoju miejskiej infrastruktury okołoturystycznej, wsparcia rozwoju przedsiębiorczości (szkolenia i ulgi), rozwoju działalności i oferty kulturalnej, artystycznej oraz zwiększenia promocji Wisły.

Ankieta na temat obecnej kondycji miasta Wisła dostępna jest tutaj

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Analiza SWOT ma czas swojego zaistnienia. Latami robimy byle na bieżąco, a petem stawiamy pytania. To nie tak. Wisła ma ten problem, że jak robi jedną "imprezę" to znaczy, że staje się Miastem zamkniętym (czytaj nieprzejezdnym) dla chcących korzystać z jej uroków w inny sposób. Nie mówmy zatem o rozwoju Miasta, a faktycznych jego potrzebach. Jak coś trzeba chronić to znaczy, że nie należy tam kumulować ruchu komunikacyjnego. Jak już Ktoś przyjedzie do Wisły, to trzeba sprawnie po Nim posprzątać. Po wiślanach także. Jak już wydostaniesz się z "miasta" to okazuje się, że w lesie też "syf" nieobadany. Władzom Wisły wypada kolejny raz przypomnieć kwestię podstawową: o jakości "produktu" decyduje najsłabszy jego element. Dbajcie o komunikację, czystość i infrastrukturę a reszta sama rozkwitnie, bo już jest. Nie wiem czy już aby nie za późno. Okolice sudeckie nie zasypiały!

ankiety to dobry i pożyteczny wynalazek (niestety mam minimalną orientację w sprawach wiślańskich, zmartwił mnie tylko los ochorowiczówki i wnoszę z tego jednego, że burmistrz,to stara wyga i raczej kiepsko się stara, grunt to dobra posada,przecież kontrola obywatelska jest minimalna, jeżeli Stowarzyszenie zw. z postacią prof. Juliana Ochorowicza, niewiele mogło zrobić...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama