, wtorek 11 maja 2021
Akcja charytatywna Centrum Misji i Ewangelizacji!
Ukraińskie dzieci obdarowane prezentami w ramach zeszłorocznej edycji akcji pakowania miłości do pudełka. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Akcja charytatywna Centrum Misji i Ewangelizacji!

Czy miłość można spakować do pudełka? Uczestnikom ogólnopolskiej akcji „Prezent pod choinkę” udało się to już ponad 65 tysięcy razy! Uczestnikiem tej akcji charytatywnej dla dzieci zagrożonych ubóstwem z trzech państw Rumunii, Ukrainy i Białorusi może zostać każdy. Już dziś.

Akcja „Prezent pod choinkę" rozpoczyna się po raz kolejny. Aby prezenty dotarły do dzieci na czas, trzeba już zacząć działać. Do listy koordynatorów akcji można przyłączyć się w każdym miejscu w Polsce, zachęcając do zrobienia paczki znajomych, rodzinę, pracowników firmy, członków parafii czy organizacji społecznych. Materiały promocyjne bezpłatnie przekazuje główny organizator akcji - Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z Dzięgielowa.

Jak można pomóc w tej akcji? - Działania dla każdego uczestnika akcji są bardzo proste: odłożenie tekturowego pudełka (najlepiej po butach) i skompletowanie rzeczy, które będą miłą niespodzianką, ale także pomocą dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi - wyjaśnia Bożena Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji.

Dlatego obok zabawek organizatorzy zachęcają do zakupu szczoteczki i pasty do zębów, rękawiczek, czapki, ciepłej bielizny, drobnych artykułów szkolnych i higienicznych. Oczywiście ważne są słodycze, ale uwaga: ich data ważności do spożycia musi być po 1 kwietnia 2017 roku.

- Przede wszystkim jednak darczyńca musi zdecydować dla kogo przygotowuje paczkę i taką informację zamieścić na pudełku. Po pierwsze wybrać: chłopiec czy dziewczynka, po drugie wskazać grupę wiekową pomiędzy: 2-5, 6-8, 9-11, 12-15 lat. To bardzo ważne - podkreśla Bożena Giemza. Tak zrobioną paczkę należy dostarczyć do najbliższego koordynatora. Nie wiesz gdzie konkretnie na terenie powiatu cieszyńskiego przyjmowane są gotowe paczki? Rzuć okiem na tą mapkę.

Jeśli nie chcesz lub nie masz czasu na przygotowanie paczki, zrób przelew. Osoby te mogą wpłacić kwotę 60 zł (50 zł - prezent, 10 zł - koszty przesyłki paczki do dziecka) na konto: ING Bank Śląski SA o. Cieszyn 81 1050 1083 1000 0022 8838 0138, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, ul. Misyjna 8, 43-445 Dzięgielów, z dopiskiem „Wirtualna paczka”.

Akcja robienia paczek trwa do 13 listopada br. Po tym terminie organizatorzy rozpoczynają prace związane z transportem paczek z całej Polski i ich ekspedycją zagraniczną oraz restrykcyjnymi przepisami celnymi.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama