, niedziela 28 luty 2021
 Światełko w tunelu w temacie wieży przekaźnikowej
Pojawił się cień szansy na zmianę lokalizacji wieży przekaźnikowej firmy Play.  fot: FJDDodaj do Facebook

Światełko w tunelu w temacie wieży przekaźnikowej

Urszula Markowska
Pojawił się cień szansy na zmianę lokalizacji wieży przekaźnikowej firmy Play. O tym czy finalnie wieża powstanie w sąsiedztwie Wzgórza Zamkowego zadecyduje zarząd firmy Play, który zbierze się w najbliższy piątek.

Wieża przekaźnikowa Operatora Sieci Play w Cieszynie jest nadal bardzo gorącym tematem. Mieszkańcy sąsiadujący z budowanym masztem patrzą z niepokojem na postępujące prace. W informacji przesłanej przez rzecznik Urzędu Miasta w Cieszynie czytamy, iż miasto jest po telefonicznych rozmowach z przedstawicielami firmy Play. - Decyzja o wstrzymaniu budowy może zostać podjęta tylko przez zarząd firmy, a nie na poziomie dyrektora regionalnego. Mamy zapewnienie, że zarząd pochyli się nad tą kwestią najpóźniej do piątku. Równolegle prowadzimy rozmowy z drugim właścicielem Energetyki Cieszyńskiej. Dzisiaj Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna, miała spotkać się z przedstawicielami firmy Tauron w Katowicach – informuje Katarzyna Koczwara.

Zmiana decyzji inwestora wiąże się ze sporymi wydatkami. Już dziś firma Play wyceniła poniesione przez siebie koszty na ponad 100 tys. zł. Do tego należy doliczyć jeszcze koszty związane z dzierżawą terenu. Warto przypomnieć, iż w początkowej fazie rozmów negocjacyjnych jedynym kosztem poniesionym przez firmę Play był architektoniczny plan budowy oraz koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Zerwanie umowy z dotychczasowym dzierżawcą miejsca, gdzie znajdowały się nadajniki operatora również nie było obarczone nadzwyczajnymi kwotami. Wtedy poniesione koszty firma Play wyceniła na kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo, w przypadku porozumienia i wznowienia współpracy z Energetyką Cieszyńską, można podejrzewać iż operator komórkowy wymagać będzie obniżenia cen dzierżawy miejsca na kominie elektrociepłowni.

Mimo iż zarząd firmy Play pochyli się nad tematem wieży przekaźnikowej w Cieszynie w najbliższy piątek, ostateczną decyzję w tej sprawie poznamy najwcześniej w poniedziałek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama