, sobota 6 marca 2021
Zielone budki wreszcie zniknęły!
Zielone budki wywożono w piątek od samego rana. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Zielone budki wreszcie zniknęły!

WOJCIECH TRZCIONKA
Zielone budki wreszcie zniknęły!

Blaszanek nie udało się sprzedać w prywatne ręce, więc będą służyły miastu. fot. Wojciech Trzcionka


Zielone budki wreszcie zniknęły!

Budki podnosił dźwig i stawiał je na lawecie. fot. Wojciech Trzcionka


Zielone budki wreszcie zniknęły!

Na moście Wolności zostało puste miejsce po budkach. fot. Wojciech Trzcionka

Kolejny symbol dawnej granicy zniknął dzisiaj z mostów na Olzie w Cieszynie. Zielone budki pograniczników będą teraz służyły parkingowym i stróżom.
O likwidacji zielonych blaszanek mówiło się od dnia wejścia Polski i Czech do strefy Schengen znoszącej kontrole graniczne. Najpierw miały być wywiezione w styczniu, potem uznano, że zostaną, aż znajdzie się na nie kupiec i sam je zabierze. Zarząd Drogowych Przejść Granicznych ogłosił przetarg na sprzedaż budek, ale chętnych nie było, więc wojewoda postanowił przekazać je Cieszynowi. — Wystąpiliśmy o nie tak, jak o pozostałe budynki przy moście Przyjaźni. Na razie jednak decyzja jest tylko w sprawie budek — mówi wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.

W piątek rano pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg zaczęli wywozić budynki. Najpierw pojawili się na moście Wolności, a tuż przed południem dźwig zaczął podnosić, a potem stawiać na lawecie blaszanki z mostu Przyjaźni. Całej akcji przyglądali się przechodnie. Niektórzy, na pamiątkę, pstrykali zdjęcia telefonami komórkowymi. — Wreszcie zabrali te szpetne budy! — cieszył się starszy mężczyzna.

Gdzie teraz będą stały zielone budki. — Wywieźliśmy je na targowisko miejskie i parkingi. Są jeszcze w takim stanie technicznym, że przez kilka lat mogą służyć parkingowym i stróżom — przekonuje Wiesław Sosin, dyrektor MZD.

— Czy to dla miasta kolejny symboliczny moment? Historia dokonała się wcześniej. Usunięcie budek to dla nas typowe działanie porządkowe, które już dawno powinno być dokonane — tłumaczy Włodzimierz Cybulski.

Wywiezienie budek nie oznacza wprowadzenia ruchu dwukierunkowego dla samochodów na obu mostach. Zanim nastąpią jakieś zmiany, władze Cieszyna i Czeskiego Cieszyna muszą przeprowadzić dokładne analizy, co i gdzie zmienić. Już teraz jednak mówi się, że pewne korekty w układzie komunikacyjnym będą konieczne, gdyż kierowcy często wjeżdżają na jednokierunkowe mosty pod prąd.
Komentarze: (16)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nareszcie!!! Teraz kolej na koszmarne komunistyczne wiaty!!!

A mnie trochę szkoda takich ładnych zielonych budek. Trochę się do nich przyzwyczaiłem, więc ciekawie gdzie je tym razem odnadziemy. A tak na poważnie, NARESZŚCIE!

Trele morele. Pół godziny temu wjeżdżałem do Cz. Cieszyna, na moście stały zielone budy.

Gdy zniknęły (ponoć) już te budy, to do czasu wprowadzenia dwustronnego ruchu na mostach, należałoby dla bezpieczeństwa ruchu lepiej oznakować z każdej strony mostu zakaz wjazdu, tak aby kierowcy nie jeździli pod prąd, co czasami się zdarza i jest niebezpieczne. Chodzi przede wszystkim o most pod zamkiem, gdzie oznakowanie po stronie czeskiej nie jest takie jednoznaczne. Najlepiej znak zakazu powtórzyć raz jeszcze na tym pasie, przez jego (czasowe) postawienie na jakimś przenośnym słupku. Pod rozwagę rządzącym oba Cieszynami!

No, doczekaliśmy się!!!!!!

niby co tam trzeba oznakować? znaki są , więc chyba wystawrczy..

Właśnie jestem w Czechach w pracy, az sie boje do domu wracać czy aby na pewno trafię...

te budki zostały usunięte, bo dziś mostem miała iść coroczna Droga Krzyżowa:P

przydałaby sie na dzialke taka budka ale chyba rosliny by zastrajkowaly i drzewa nie rodzily owocow wiec rezygnuję!

Den průměrného Slizáka Polského vypadá asi následovně: Vstát, pomodlit se, jít do kostela, pomodlit se, jít se porvat na fotbal, pomodlit a spát.
Vypadá to, že slizký národ zcela vymizí z povrchu zemského.

Pozdraviam czesila, udało sie.

Nie bądź samotny a piss

no coments...

a mury runą, runą runą........

Takže šlo o to, aby nic neprzeszkadzało náboženskému procesí, proto musely rychle zmizet i budky? Ponbóczek dokázal co zatím bylo nemožné.

Границы всего мира, растворяйтесь!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama