, niedziela 24 marca 2019
Zamiast sucho będzie wilgotno
W Polsce tylko autostrady są utrzymywane w pierwszym standardzie. Na zdjęciu dwupasmówka w Ogrodzonej. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Zamiast sucho będzie wilgotno

WOT/Super-Nowa.pl
Międzynarodowa droga do polsko-czeskiej granicy w Cieszynie-Boguszowicach nie będzie tej zimy utrzymywana w najwyższym standardzie. Powód? Brak pieniędzy, do czego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zresztą się przyznaje.
Do Urzędu Miejskiego w Cieszynie dotarło pismo z GDDKiA, w którym jest informacja, że droga S-1 na cieszyńskim odcinku będzie utrzymywana w drugim podwyższonym standardzie. Jednocześnie dyrekcja zaznacza, że odśnieżanie będzie się odbywać w systemie interwencyjnym, kolumnami pługów, w ilości ośmiu sztuk na 100 kilometrów. „Powyższe podyktowane jest ograniczonymi środkami finansowymi na utrzymanie dróg" – czytamy w piśmie. – Mieszkańcy Cieszyna z tej drogi korzystają rzadko, praktycznie tylko w sytuacjach, kiedy wyjeżdżają albo wracają z miasta. Standard powinien być jednak wyższy – uważa Włodzimierz Cybulski, wiceburmistrz Cieszyna.

Artur Mrugasiewicz z biura prasowego GDDKiA wyjaśnia, że w Polsce tylko autostrady są utrzymywane w pierwszym standardzie. – Tak naprawdę pierwszy standard nie różni się wiele od drugiego podwyższonego. W pierwszym dwie godziny po ustaniu opadów droga ma być sucha i czarna, w drugim podwyższonym trzy godziny po ustaniu opadów ma być czarna i wilgotna. Chodzi o pieniądze. Średni koszt utrzymania drogi w pierwszym standardzie jest trzykrotnie wyższy od drugiego – wyjaśnia Mrugasiewicz.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

jaki może być komentarz do stanu naszych dróg i to nie tylko w zimie!

Prosta sprawa.Nie ma pieniędzy na odśnieżanie
bo tą drogą nie jeździ żaden proboszcz!

Adamie, jesteś zakompleksioną babą po 50 ,która nigdy nie przeżyła orgazmu

Adamie racja. Skandal na skalę międzynarodową! Ta droga nie ma jeszcze swojego kapelana! Co za niedopatrzenie. Proszę to jak najszybciej uzupełnić, proponuję 7000 na łapkę, sam. sł. itd. Przecież się należy!

Co Wy ludziska tukej piszecie? Jaki skandal? Coście zgłupieli i zdurnieli do reszty? To normalność. Ten napisał, Ten odpowiedział. I tak trzymać. I to jest... A Wy tu z pretensjami jakowymiś. Jeszcze chwila i Ktos by śmiał ubliżyć Ważnym Osobom na Jeszcze Ważniejszych Stanowiskach. O idźżesz ty Narodzie na drzewa szyszki liczyć a nie przeszkadzać w korespondencji administracji, nomen omen - przepraszam za wyrażenie - publicznej. Ale się to elektoratowi w głowach pomieszało. Ruskie se szyjom sami walonki i nie narzekajom a tu... normalnie swołocz.

Czy to jakaś propozycja z tym "69".
Może i ty przeżyjesz wreszcie jakąś przyjemość!!
Podaj numer tel. a usłyszysz mój damski głos.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama