, czwartek 12 grudnia 2019
Z Katowic do Cieszyna po 22. Wolne żarty?
Powrót z Katowic komunikacją publiczną po godz. 22.00? To jest możliwe, ale dalej nie wszyscy wiedzą o takiej możliwości. fot. BP Tomasz Żak/slaskie.pl Dodaj do Facebook

Z Katowic do Cieszyna po 22. Wolne żarty?

JAKUB MARCJASZ
Sprawdziliśmy, jakie są szanse na podróż z Katowic do Cieszyna po godzinie 22.00. Jest to pewne wyzwanie, ale da się!
Na temat połączeń kolejowych i autobusowych na linii Cieszyn-Katowice mówi się od lat. Podróżni narzekają nie tylko na małą ich liczbę, ale i komfort podróży, a w przypadku połączeń kolejowych, również na czas jaki ona zajmuje.

Prawdziwe problemy zaczynają się jednak wieczorem, kiedy ze stolicy województwa śląskiego z każdą kolejną godziną coraz trudniej jest dojechać w kierunku stolicy powiatu cieszyńskiego.

Ostatni bus z Katowic do Cieszyna wyjeżdża o godz. 20.45. Alternatywą nie jest też wybranie połączenia kolejowego, ponieważ jedyny pociąga w kierunku Cieszyna odjeżdża z katowickiego dworca o... godz. 8.32!


Jaką więc mają możliwość podróżujący, którzy chcą dojechać z Katowic do Cieszyna po godz. 21?

Ostatni pociąg z Katowic do Bielska-Białej wyjeżdża o godz. 22.50 i jest na miejscu o godz. 0.11. Dla jego pasażerów, którzy chcą dojechać do Cieszyna, z pomocą przyszedł cieszyński PKS. Na bielskim dworcu autobusowym około północy zatrzymuje się należący do niego autobus z Krakowa. - Zawarliśmy z Przewozami Regionalnymi dżentelmeńską umowę, na mocy której nasz autobus czeka na ewentualnych podróżnych - mówi Józef Mendrek, dyrektor ds. eksploatacji w PKS Cieszyn. Dzieje się tak mimo tego, że zgodnie z obowiązującym, rozkładem jazdy autobus ten powinien być już wówczas w drodze do Cieszyna.

- W ten dość prosty sposób, zamiast dzwonić po rodzinę, aby przyjechała po nas samochodem do Katowic lub Bielska, dojeżdżamy do Cieszyna na godzinę 0.45 - wyjaśnia Przemysław Szczepanek, którego Stowarzyszenie Miłośników Kolei było inicjatorem tego pomysłu.
Komentarze: (19)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

PRZYLOTY ZE SZKOCJI DO KATOWIC O 22:00 I NIE MA JAK DOTRZEC DO CIESZYNA

Przejechałem w ten weekend koleją całą Polskę wszerz i wzdłuż i wszędzie się robi, modernizuje, rewitalizuje itd. a w naszym powiecie nie bo Cieszyniacy mają do wszystkiego negatywne podejście. Jedyne ich hobby to wędkowanie i mecze piłkarskie a reszta to po co i na co?, szkoda unijnych pieniędzy itp. Przez to u nas wygląda jak w Mongolii. Nie cywilizowany powiat odbiega normami od reszty Polski!!!!!. Ale jesteście fałszywi bo jak się skończy czas dotacji unijnych to będziecie mieli do nas pretensje że nic my nie robiliśmy, na nic nie stawialiśmy, i winna to kolei że wszędzie jeżdżą tylko nie u nas bo wyście chcieli ale kolej nie chciała do was jeździć. Tacy jesteście. Ps. Według opinii mieszkańców kraju to środkowe południe Polski a zwłaszcza nasz region jest najbardziej anty kolejowym społeczeństwem w kraju. Nic wam kolej nie zrobiła a wy ciągle macie do niej jakieś pretensje. Nasłuchaliście się głupot w TVN-nie i oceniacie całą kolej według stanu kolei w Cieszynie. A nawet nie umiecie odróżnić dworca kolejowego od pociągu, wszystkich dajecie do jednego wora czyli do PKP, a to jest już nasza kolej którą możecie sterować i żądać poprawy a nie tylko oczekiwać jej.

to w takim razie od dłuższego czasu działa nielegalnie...

Co to znaczy ,że nasze gminy będą stawiały na KOLEJ?
Rozwiń Pan tą swoją myśl!!!

Dziekuję za negatywne komentarze na temat mojej osoby, bo przecież każdy nie może być super ach i och.
Teraz co do sprawy dworca ta jest w toku i coś się z nim dzieje, bo jego teren wraz z budynkiem będzie w najbliższym czasie wystawiony do przetragu nieograniczonego.
Teraz co do tego, że robię szum wokół mojej osoby jest to nieprawdą, bo go nie robię. Działam tylko w myśl tego jak jestem ukierunkowany transportowo.
TERAZ NAJLEPSZE.
Dziś w Wiśle skończyła się konferencja, której byłem uczestnikiem na temat Strategii Rozowju Transportu naszego województwa i proszę Państwo nasze województwom a co za tym idzie powiaty, gminy itd będą stawiać na KOLEJ.
PS a Stowarzyszenie jest w trakcie rejstracji.

Ile razy wracam pociągiem z "CHOPIN" Warszawy relacji Warszawa -Wiedeń to widzę że około 15 osób wysiada w Zebrzydowicach i wracają samochodami z znajomymi. tak więc z Warszawy do Zebrzydowic jedzie się 3,5 godziny i co dalej?. Ja jadę aż do Bohumina i tam łapię pociąg do Czeskiego Cieszyna i o po 2 w nocy jestem w Cieszynie. Tak samo z tym pociągiem z Katowic do Bielska i autobusem. Jest to normalne połączenie i nie widzę nic w tym złego aby nie korzystać z takich dogonień, bo są sprawdzone. I dlaczego pazerni bursiarze nie jeżdżą o takiej porze aby zawieść i przywieść ludzi na pociąg tylko w godzinach szczytu biorą podróżnych ponad stan.

więc jaki problem :)

i jego nigdzie nie zarejestrowanie "stowarzyszenie", które działa nie wiadomo na jakich zasadach

TO CO JEST POTRZEBNE W CIESZYNIE TO POWRÓT KOLEI NA TRASIE DO KATOWIC O DOBRYCH PORACH LUB POWRÓT AUTOBUSÓW NA TEJ TRASIE - BO JAZDA PRZEŁADOWANYMI BUSAMI, NIEJEDNOKROTNIE Z PIJANYMI, ŚMIERDZĄCYMI, SZEMRANYMI KOLESIAMI WOŻĄCYMI ALKOHOL Z CZECH JEST NIE DO ZNIESIENIA!!!

JESTEM BARDZO WDZIĘCZNY PKS CIESZYN ZA TEN NOCNY AUTOBUS KTÓRY JAKO TAKO POZWALA NA SPĘDZENIE CZASU W BIELSKU DO PÓŹNYCH GODZIN! DZIĘKI, NIE LIKWIDUJCIE GO PROSZĘ BO JEST ON POTRZEBNY!!!!!....CHOĆ ten autobus i tak często jest spóźniony to z tym czekaniem na pasażerów PKP to dobry pomysł!

czy ktoś doczytał się, że jedyny pociąg z Katowic do Cieszyna odjeżdża o 8.32 (to jest rano). Rozumiem, że jeżdżą nim Katowiczanie do pracy, a może na zakupy w naszym "uroczym" zaścianku, ... a może po piwo w Czechach, bo Cieszyniacy pracujący w Katowicach nie mają szans ani na dojazd, ani na powrót do domu koleją !

to żadna nocna godzina, Katowice to duża stacja przesiadkowa przy podróżach kolejowych/autobusowych. Jak ląduje samolot o 19 w pyrzowicach to najwcześniej się jest o 20 w katowicach + korki + inne i spokojnie można niepotrzebnie zaliczyć noc

nic nie robi ze swoim stowarzyszeniem w sprawie dworca kolejowego w Cieszynie , ale próbuje robić szum koło swojej osoby. Te typy tak mają...

Dokładnie. Gdyby istniało zapotrzebowanie na takie nocne kursy to prywatni przewoźnicy na pewno by zareagowali ...

Tylko pytanie ile osób wyjeżdża z Katowic w kierunku cieszyna o tej porze ...

daj se siana , zamiast zawracać nam głowę swoimi rojeniami o podróży PKP

są jeszcze pociągi do Bohumina o 23.20 i 23.43, a z Bohumina do Cieszyna jedzie pociąg o 1.44 i jesteśmy w domu o 2.15

Tylko pytanie moje takie:
Skąd podróżny przychodząc na peron PKSu w Bielsku ma wiedzieć,że autobus nie odjechał mu przed chwilą?
Czy nie prościej, skoro pociąg jest w Bielsku 0:11 zmienić godzinę odjazdu autobusu na 0:20 ?

że potem goni rozkład, i w efekcie spóźni się do cieszyna czy spóźni się do skoczowa a do c-na nadrobi? A co jak PR się spóźnią (jak zwykle)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama