, sobota 17 kwietnia 2021
XVI FINAŁ WOŚP: Wojewoda sprzedał w Wiśle swój fotel
Fotel wojewody śląskiego wylicytował Rafał Szarzec z Wisły. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

XVI FINAŁ WOŚP: Wojewoda sprzedał w Wiśle swój fotel

TWO
XVI FINAŁ WOŚP: Wojewoda sprzedał w Wiśle swój fotel

Sebastian Karpiel Bułecka, wokalista Zakopower i Wiślaczek, maskotka Wisły. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Wojewoda sprzedał w Wiśle swój fotel

Wieczorem pod wiślańską sceną bawiły się ok. 2 tys. ludzi. fot. Maciej Dżugan

Za 770 zł sprzedano podczas wiślańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fotel wojewody śląskiego. — Kupiłem go siostrze, która ma chory kręgosłup. Może jak w nim posiedzi, to się jej poprawi — śmiał się nowy właściciel fotela Rafał Szarzec z Wisły.
Licytacje okazały się największym hitem wiślańskiej Orkiestry. Sprzedano dziesiątki rzeczy za tysiące złotych. Do wieczora uzyskano w ten sposób 13000 zł przebijając całe ubiegłoroczne wpływy WOŚP w Wiśle o okrągły tysiąc. — A pieniędzy z puszek nawet jeszcze nie zaczęliśmy liczyć. Dojdziemy do tego dopiero w poniedziałek rano. Naszym marzeniem jest okrągłe 100.000 zł — mówili nam w sztabie.

Najlepiej sprzedawały się przejażdżki z rajdowcami (pisaliśmy o tym w artykule „Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów"). Świetnie schodziły też gadżety licytowane po południu na scenie. Fotel przekazany przez urzędującego wojewodę śląskiego Zygmunta Łukaszczyka poszedł na 770 zł. — Niejeden pośladek wojewody siedział na nim w ostatnich latach. Niech nowemu właścicielowi służy jak najdłużej — drwili prowadzący licytację. Fotel wylicytował Rafał Szarzec z Wisły. — Kiedyś był kupiony za państwowe, a jak wiadomo na państwowym siedzi się najwygodniej, więc mam nadzieję, że moja siostra, która go ode mnie dostanie, nie będzie narzekała na bóle kręgosłupa — przekonywał z uśmiechem pan Rafał.

Podczas licytacji sprzedano też narty Adama Małysza, akredytację z Turnieju Czterech Skoczni Apoloniusza Tajnera, plakat z autografem Mariusza Pudzianowskiego, piłkę i szalik Ruchu Chorzów, czapkę austriackiego skoczka Thomasa Morgensterna czy koszulkę biatlonisty Tomasza Sikory.

Wieczorem na scenie pojawiła się gwiazda wiślańskiego finału - grupa Zakopower. Gdy wokalista Sebastian Karpiel Bułecka stanął przed mikrofonem dwutysięczny tłum oszalał. To był dopiero początek świetnej zabawy.

Do niezwykłej licytacji doszło w Cieszynie, gdzie sprzedano nocleg w zabytkowej XIV-wiecznej Wieży Piastowskiej. Poszedł za 70 zł.

WSZYSTKO O XVI FINALE WOŚP:
Znani rajdowcy robili w Wiśle za szoferów
Strażacy ewakuowali szkołę
Ruszyła wielka kwesta
W niedzielę będzie się działo!
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Impreza bardzo fajna !!! ale liczba bardzo przesadzona. Na rynku było ok. 500 os.

Dane o liczbie uczestników pochodzą od organizatorów. Poza tym w szczytowym momencie na Rynku na pewno było ok. 2 tys. ludzi.

Nie chce się kłócić bo to nie ma sensu. Impreza barzdo fajan szkoda że tak mało ludzi. Jeśli szczyytowym momentem był Zakopower to na rynku było na pewno 500 bo liczyłem ;-)))

Może sprobojemy policzyc ilu ludzi jest na tym zdjeciu u gory...

Potwiedzam fajna impreza ... ale kontakt zespolów z publicznością zerowy przez tą dziwną, murowaną, pseudo scenę...

Na całym świecie, wszyscy organizatorzy imprez zawsze zawyżają w oficjalnych raportach liczbę uczestników. Nie zmienia to faktu, że było dzisiaj w Wiśle zajebiście

Swietna byla zabawa. Gratulacje dla organizatorow.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama