, niedziela 6 grudnia 2020
XVI FINAŁ WOŚP: Strażacy ewakuowali szkołę
Z budynku szkoły ewakuowano pięć osób. fot. Maciej Dżugan Dodaj do Facebook

XVI FINAŁ WOŚP: Strażacy ewakuowali szkołę

TWO
XVI FINAŁ WOŚP: Strażacy ewakuowali szkołę

W akcji brało udział pięć jednostek straży. fot. Maciej Dżugan


XVI FINAŁ WOŚP: Strażacy ewakuowali szkołę

Akcja była zorganizowana na pokaz. Nawet strażacy mieli naklejki WOŚP. fot. Maciej Dżugan

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło w południe ogień w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle, tuż przy pl. Hoffa gdzie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Konieczna była ewakuacja pracowników i uczniów.
Ogień wybuchł ok. 12.00 na pierwszym piętrze szkoły i szybko ogarnął wyższe kondygnacje. W środku byli ludzie, którzy jednak nie mogli przedostać się do wyjścia, dlatego wezwani na miejsce strażacy musieli użyć długiej drabiny i sprzętu alpinistycznego. Całe szczęście, wszystkich udało się bezpiecznie sprowadzić przed szkołę. Jedna osoba została lekko ranna. Strażacy na miejscu udzielili jej pomocy. — Łącznie ewakuowaliśmy pięć osób - dwie przy użyciu techniki alpinistycznej i trzy drabiną — mówi st. asp. Grzegorz Sroczyk z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ustroniu, który na miejscu dowodził akcją.

Akcję strażaków oglądały tłumy gapiów, których do centrum Wisły przyciągnął finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. — Dobrze, że to tylko ćwiczenia — wzdychali z ulgą ludzie.

— Taki pożar mógł się zdarzyć naprawdę, ale dzisiaj całe szczęście pracowaliśmy na pokaz. Chcieliśmy pokazać uczestnikom Wielkiej Orkiestry jakie mamy możliwości i jakim dysponujemy sprzętem — przekonuje st. asp. Grzegorz Sroczyk.

Gazetacodzienna.pl w niedzielę przeniosła redakcję do Wisły, aby na bieżąco informować o tym, co dzieje się podczas wiślańskiego finału WOŚP, nad którym dziennik objął patronat prasowy.

WSZYSTKO O XVI FINALE WOŚP W REGIONIE:
Ruszyła wielka kwesta
W niedzielę będzie się działo!
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

NO I CAŁE SZCZĘŚCIE BO JUŻ ZA DUŻO BYŁO TYCH KOMENTARZY NA TEMAT STRAŻY

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama