, czwartek 4 marca 2021
Wygrał konkurs i co dalej?
Jan Kawulok na razie nadal szefuje ZZOZ. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Wygrał konkurs i co dalej?

TWO
Jan Kawulok na razie nie zostanie dyrektorem Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.
Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, przypomnijmy, wystartował w konkursie na szefa pogotowia i wygrał go. Jednak ostatnie zdanie w tej sprawie zarezerwował dla siebie Zarząd Powiatu, a ten odwleka podjęcie decyzji, czy desygnuje Jana Kawuloka na nowego szefa pogotowia. Powodem jest trudna sytuacja w cieszyńskim szpitalu targanym protestami lekarzy i pielęgniarek. Pojawiły się też inne kontrowersje, np. czy dyrektor powinien odchodzić ze szpitala w trakcie jego restrukturyzacji.

— Jego ewentualne przejście do pogotowia to trudna sprawa. Będziemy chcieli podjąć taką decyzję, która nie zaszkodzi szpitalowi — mówił nam w grudniu starosta cieszyński Mirosław Kożdoń. Dotąd jednak nie podjął żadnej decyzji i na razie nie podejmie. Czeka bowiem na sesję Rady Powiatu, która ma się odbyć 28 stycznia, a na której ma być głosowany wniosek o jego odwołanie.

— Jeżeli radni mnie odwołają, to lepiej, żeby tą sprawą zajął się nowy starosta. Nie chcę podejmować decyzji, której konsekwencje będą rzutowały na pracę następnego zarządu. A jeżeli dalej będę starostą, to decyzję podejmiemy na zarządzie w lutym — mówi nam Mirosław Kożdoń. Do tego czasu pogotowiem nadal będzie kierował Edward Czaja.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:
Starosta ma zgryz z Kawulokiem
Kawulok wygrał konkurs
Kawulok chce odejść
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kto bedzie tym starostom w końcu ? Odwołają Mira czy ni ?

Podobno jakiś gościu z Ustrońskiego Ratusza, nie wiem jak się nazywa radny z PO.

Oto konsekwencje rozróby na szczeblu powiatu. Bardzo wiele decyzji się odwleka. To dryfowanie ,bo trudno to nazwać rządzeniem kosztuje nas podatników bardzo wiele. Poczucie tymczasowości zajmowanego stanowiska ma p.Czaja, pan Kawulok,no isam starosta P.Kożdoń ,nie mówiąc o osobie ,która ma zamiar zająć miejsce starosty. popaczcie internauci ,jaki marazm, a to dotyczy całej Polski. Pensje ciągle wysokie a odpowiedzialności nie ma. Lepsza jaka kolwiek decyzja w sprawach gospodarczo politycznych niż jej brak. Od jakiegoś czasu leżą w starostwie wnioski o granty. Niektóre imprezy już się odbyły ,a urzędnicy nie podjęli stosownych decyzji ,krzywdząc tym samym społeczników a przy tym podatników ,którzy mogli skorzystać na tym wsparciu. Rozróba trwa w najlepsze za nasze podatników pieniądze.

Nu mołodieży schowaliśta mi dowód to mata co chcielita, PO PTOKACH

...Będziemy chcieli podjąć taką decyzję, która nie zaszkodzi szpitalowi — mówił nam w grudniu starosta cieszyński Mirosław Kożdoń. Dotąd jednak nie podjął żadnej decyzji i na razie nie podejmie... .. A czy jakąś decyzję w ogóle podjął? Jak to w PO... (:)

A Czaja się tylko cieszy, że dalej może dyrektorować i pobierać dobrą emeryturę i pensję

Tylko czekać jak znowu Pogotowie zacznie tonąć w długach, zaczął W. Brachaczek , zatrzymał F. Małysz uzdrowił faktycznie E,Czaja ale kosztem pracowników którym nie dał forsy za ustawe"203" i małe podwyżki w skali roku. Najlepszym Dyrektorem był jednak Małysz który zaprowadził dyscyplinę i fachowość lekarzy, teraz pracują lekarze tzw. niechciani w szpitalach z brakiem doświadczenia w pracy pogotowia.Teraz "myszy robią co chcą jak kocura niema" Co do J. Kawuloka TO JASIU DAJ SOBIE SPOKóJ . ZA CAłE ZAMIESZANIE ODPOWIEDZIALNY JEST POWIAT I KOMISJA KONKURSOWA żE DOPUSCIłA DO TEGO ZAMIESZANIA. TERAZ TRZEBA OGłOSIć NOWY KONKURS I PO SPRAWIE.

Widzę ,że koledzy medycy zazdroszczą panu Kawulokowi wygranego konkursu i tego ,że może szpital zostawić mondralom ,którzy "wiedzą" lepiej, choć niczego nie zrobią.Bezpieczniej krytykować, a na wszelki wypadek po co miałby się mieć lepiej ,skoro możemy ściągnąć go z powrotem do naszego kociołka w tym szpitalnym piekiełku.

Kawulok speprzył wszystko w szpitalu, narobił długów a teraz chce uciec na ciepłą posadkę do pogotowia...
Wiem, że ta decyzja niestey nie należy do samego starosty tylko do wiekszości zarządu powiatu a sam Kawulok już sie układa z kolegami z rady aby dostać przeniesienie...
PS.Do CYNIKA - Gdybyś Ty choć PROMIL tak dobrych decyzji w życiu podioł jak starosta podczas tego krótkiego roku to nie siedziałbyś przed kompem i nie szczekał bezsensownie...

Zgonie z przewidywaniami dyrekcji szpital przestanie istnieć najpóżniej za dwa lata, jak jeszcze troche pilęgniarek odejdzie na emeryture, dlatego nie wiem o co tyle szumu, Kawulo też chce żyć i szuka parcy

Kawulok nie doł se rady, rade dali mu inni kaj uciekać.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama