, środa 8 lipca 2020
WYBORY: Wybierz sobie posła i senatora
Kogo wybrać? Przed tym dylematem staniemy w już niedzielę. fot. Wojciech Trzcionka 



Dodaj do Facebook

WYBORY: Wybierz sobie posła i senatora

TWO
Na dwa dni przed wyborami Gazetacodzienna.pl jeszcze raz publikuje listę kandydatów na posłów i senatorów wszystkich partii, którzy kandydują z okręgów obejmujących swoich zasięgiem powiat cieszyński.
Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego

1 ORMANIEC Marian Albin
inż. rolnik, Gilowice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
2 LESIAK Alojzy Andrzej
mgr inż. rolnik, Ćwiklice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
3 POLOCZEK Jan
ekonomista, Wisła, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
4 WÓJCIK Ryszard Tadeusz
przedsiębiorca, Bielsko-Biała, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego, złożył następujące oświadczenie: pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U z 2007 r. Nr 63, poz. 425, z późn. zm.)  
5 POLOK Tadeusz
mgr inż. metalurg, Czechowice-Dziedzice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
6 SEREMAK Jacek Jan
urzędnik państwowy, Jeleśnia, nie należy do partii politycznej 
7 PILARZ Izabela Anna
pielęgniarka, Bystra, nie należy do partii politycznej 
8 KOŻUSZNIK Danuta Maria
nauczyciel, Cieszyn, nie należy do partii politycznej 
9 HARAZIN Ryszard Józef
rolnik, Brzeźce, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
10 KUŚ Wiesław Marian
mgr prawa, Jaworze, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
11 WODNIAK Piotr
mgr inż. górnik, Bestwina, nie należy do partii politycznej 
12 DZIEWIT Daniel Robert
przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
13 HOLEKSA Krzysztof
przedsiębiorca, Górki Wielkie, nie należy do partii politycznej 
14 SKWARNA Maciej Jerzy
lekarz, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
15 HAMERLAK Barbara Wiesława
emeryt, Bielsko-Biała, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
16 KONIECZNY Franciszek
przedsiębiorca, Strumień, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
17 URBANIEC Józefa
emeryt, Łodygowice, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 
18 KUBIEŃ Jan Alojzy
ekonomista, Ustroń, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego 

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości

1 SZWED Stanisław
parlamentarzysta, Grodziec, gm. Jasienica, członek Prawa i Sprawiedliwości 
2 FALFUS Jacek Eugeniusz
poseł, Kozy, członek Prawa i Sprawiedliwości 
3 MATUSZNY Kazimierz Władysław
poseł, Milówka, członek Prawa i Sprawiedliwości 
4 PIĘTA Stanisław Jan
prawnik, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości 
5 ZADORA Stanisław
poseł, Zwardoń, gm. Rajcza, nie należy do partii politycznej 
6 KRÓL Janusz
inżynier mechanik, Marklowice Górne, gm. Zebrzydowice, członek Prawa i Sprawiedliwości 
7 GAŻA Grzegorz Krzysztof
przedsiębiorca, Pszczyna, członek Prawa i Sprawiedliwości 
8 ZAJĄC Henryk
leśnik, Żywiec, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego "Piast" 
9 MAZIARZ Józef Władysław
pedagog, Kaniów, gm. Bestwina, nie należy do partii politycznej 
10 MATLAK Marek Zygmunt
mgr historii, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości 
11 MENDREK Tadeusz
technik BHP, Górki Wielkie, gm. Brenna, członek Prawa i Sprawiedliwości 
12 LINDERT Jan
nauczyciel, Bystra, gm. Wilkowice, członek Prawa i Sprawiedliwości 
13 ZAMORA-PODSIADŁO Jolanta Krystyna
lekarz medycyny, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości 
14 URBAŃCZYK Marek Grzegorz
inżynier mechanik, Kobiór, członek Prawa i Sprawiedliwości 
15 DZIEDZIC Janusz Witold
urzędnik samorządowy, Chybie, członek Prawa i Sprawiedliwości 
16 MADEJCZYK-PORĘBA Magdalena Maria
asystent posła, Radziechowy, gm. Radziechowy-Wieprz, nie należy do partii politycznej 
17 MEJSAK Jarosław Paweł
audytor, Pszczyna, członek Prawa i Sprawiedliwości 
18 WAŁACH Monika Irena
muzyk, Jaworzynka, gm. Istebna, nie należy do partii politycznej 

Kandydaci Polskiej Partii Pracy

1 MAŁYSZ Iwona Izabela
ekonomistka, Katowice, nie należy do partii politycznej 
2 KRYWULT Tadeusz
technik, Wilamowice, nie należy do partii politycznej 
3 STOKŁOSA Roman
rolnik, Cięcina, nie należy do partii politycznej 
4 WILK Bogdan
mechanik, Bielsko-Biała, członek PPP 
5 ZAWADA Franciszek
lakiernik, Bielowicko, członek PPP 
6 NIZIO-NIKIEL Maria Danuta
handlowiec, Bielsko-Biała, członek PPP 
7 SKOCZYLAS - OSTROWSKA Elżbieta
krawcowa, Bielsko-Biała, członek PPP 
8 KLOCEK Krzysztof Józef
mechanik, Kończyce Wielkie, członek PPP 
9 LEMAŃSKI Tadeusz
monter, Bestwina, członek PPP 
10 KODURA Eugeniusz
górnik, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej 
11 LANGER Sebastian Henryk
górnik, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej 
12 STRUSZEWSKI Michał
pracownik administracji samorządowej, Warszawa, członek "Unii Lewicy III RP" 
13 KAPIAS Jerzy Franciszek
górnik, Pszczyna, nie należy do partii politycznej 
14 KOMINEK Marian
ślusarz, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej 
15 GABRYSZEWSKI Jan Stanisław
rolnik, Knurów, nie należy do partii politycznej 
16 ŻYGUŁA Tadeusz
kierowca, Knurów, nie należy do partii politycznej 
17 STOKŁOSA Grzegorz Tomasz
ślusarz, Tychy, członek PPP 

Kandydaci Ligi Polskich Rodzin

1 MOTYKA Władysław
historyk, Milówka, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
2 WAWAK Zbigniew Jerzy
adwokat, Bielsko-Biała, członek Ligi Polskich Rodzin 
3 WĘGRZYN Kazimierz
poeta, Istebna, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
4 NALEPA Grażyna Maria
inżynier budownictwa, Bielsko-Biała, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
5 MĘCNAROWSKI Szymon Jan
student, Pszczyna, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
6 KINE Tadeusz Kazimierz
inżynier budownictwa, Kozy, członek Ligi Polskich Rodzin 
7 HILBRYCHT Jerzy Stanisław
inżynier automatyki, Żywiec, nie należy do partii politycznej 
8 SZKLORZ Wiktor Łukasz
programista, Wisła, członek Unii Polityki Realnej 
9 LITYŃSKI Andrzej
tokarz, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
10 SŁAWOMIRSKI Radosław Paweł
nauczyciel, Ustroń, członek Ligi Polskich Rodzin 
11 HAŃDEREK Antoni Jan
emeryt, Łodygowice, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
12 HAŁATEK Łukasz Antoni
student, Bielsko-Biała, członek Ligi Polskich Rodzin 
13 TOMASZEK Kazimierz
masarz, Koszarawa, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
14 STOJANOWSKI Zdzisław Michał
inż. mechanik, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
15 JAREK Ryszard Roman
górnik, Bielsko-Biała, członek Prawicy Rzeczypospolitej 
16 SOCHACKI Henryk
przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
17 WNĘTRZAK Grzegorz Piotr
nauczyciel, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
18 WEISS Robert Bogusław
farmaceuta, Czernichów, członek Prawicy Rzeczypospolitej 

Kandydaci Platformy Obywatelskiej

1 TOMCZYKIEWICZ Tomasz Kazimierz
inżynier budownictwa, Pszczyna, członek Platformy Obywatelskiej RP 
2 NYKIEL Mirosława
przedsiębiorca, Gilowice, członek Platformy Obywatelskiej RP 
3 KOPEĆ Tadeusz Wiktor
magister inżynier górnik, Cieszyn, członek Platformy Obywatelskiej RP 
4 WYKRĘT Adam
przedsiębiorca, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej 
5 KĘDRACKI Marcin
magister ekonomista, Żywiec, członek Platformy Obywatelskiej RP 
6 DUDKA - ŻYREK Barbara Danuta
lekarz, Żabnica gm. Węgierska Górka, nie należy do partii politycznej 
7 CZAPIGA Cezary Józef
inż. budownictwa, Czechowice-Dziedzice, członek Platformy Obywatelskiej RP
8 ZIĘBA Katarzyna Krystyna
inżynier informatyk, Bystra, gm. Wilkowice, członek Platformy Obywatelskiej RP 
9 RASZKA-SODZAWICZNY Katarzyna Magdalena
dziennikarz, Ustroń, członek Platformy Obywatelskiej RP 
10 GAWLAS Marcin Krzysztof
przedsiębiorca, Rudzica, gm. Jasienica, członek Platformy Obywatelskiej RP 
11 URBANIAK Dariusz Piotr
nauczyciel, Leśna, gm. Lipowa, członek Platformy Obywatelskiej RP 
12 ROJEK Wojciech Andrzej
ekonomista, Zebrzydowice, członek Platformy Obywatelskiej RP 
13 PROCNER Marian Stanisław
rencista, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP 
14 KOWALSKI Tomasz Kazimierz
adwokat, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP 
15 GLUZA Czesław Tadeusz
pracownik samorządowy, Wisła, członek Platformy Obywatelskiej RP 
16 FOLTYN Bronisław Edward
przedsiębiorca, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP 
17 BIZOŃ Stanisław
menedżer, Bystra, gm. Wilkowice, nie należy do partii politycznej 
18 KLIMASZEWSKI Jarosław Jan
menedżer, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP 

Kandydaci Lewicy i Demokratów

1 KOTKOWSKA Bożena Teresa
nauczyciel informatyk, Bielsko-Biała, członek SDPL 
2 KOPERSKI Przemysław Adam
prawnik, Bystra, gm. Wilkowice, członek SLD 
3 BRUDNY Alfred
nauczyciel, Simoradz gm. Dębowiec, członek SLD 
4 NEHREBECKI Roman
ekonomista, Bielsko-Biała, członek PD 
5 STASICA Karol
mgr administracji, Żywiec, członek SLD 
6 WACH Sebastian Ryszard
urzędnik samorządowy, Bielsko-Biała, członek SLD 
7 NOSKOWSKI Zbigniew Henryk
nauczyciel, Pszczyna, członek SLD 
8 CHORAB Tomasz Radosław
socjolog, Żywiec, członek SDPL 
9 BATYCKI Jerzy Józef
aktor lalkarz, Bielsko-Biała, członek PD 
10 JURASZEK Katarzyna Mirosława
politolog, Czechowice-Dziedzice, członek SLD 
11 PAWEŁEK Lidia Maria
przedstawiciel handlowy, Żywiec, członek SLD 
12 DYBEK Tadeusz Stefan
politolog, Bielsko-Biała, członek SLD 
13 REPETA Paweł Jacek
politolog, Wola, gm. Miedźna, członek SLD 
14 FOLTYN Sylwester Władysław
prawnik, Kończyce Wielkie, gm. Hażlach, członek SLD 
15 PYCLIK Jarosław Adam
fizyk, Żywiec, członek SDPL 
16 BODA-NORENBERG Dorota Małgorzata
politolog, Bielsko-Biała, członek SDPL 
17 STAWARSKI Henryk
inżynier elektronik, Żywiec, członek PD 
18 DRĄSZKOWSKI Tomasz Maciej
ekonomista, Ćwiklice, m. Pszczyna, członek SDPL 

Kandydaci Samoobrony

1 KOZAK Dariusz
doradca finansowy zarządu, Wrocław, członek Samoobrony RP 
2 MIKOŁAJCZYK Ludwik Jan
nauczyciel akademicki, Czechowice-Dziedzice, członek Samoobrony RP 
3 STAŃKO Jacek Michał
przedsiębiorca, Istebna, członek Samoobrony RP 
4 PAWLUS Krzysztof Bolesław
handlowiec, Gilowice, nie należy do partii politycznej 
5 JUSZCZYK Alfred Alojzy
dyrektor zarządzający, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP 
6 OZAIST Henryk Piotr
przedsiębiorca, Żywiec, nie należy do partii politycznej 
7 TYMOCHOWICZ Agnieszka
lekarz weterynarii, Kobiór, członek Samoobrony RP 
8 UCHYŁA Katarzyna
monter elektrotechniki, Mnich, gm. Chybie, członek Samoobrony RP 
9 BANACH Jarosław Tomasz
przedsiębiorca, Rybarzowice, członek Samoobrony RP 
10 GALANT Roman Hieronim
rencista, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
11 ODZIEMCZYK Grzegorz Konrad
referent, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
12 WIŚNIEWSKI Eugeniusz Roman
inż. elektryk, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
13 PIECUCH Krystian Józef
przedsiębiorca, Żywiec, członek Samoobrony RP
14 RUSIN Marzena Katarzyna
pielęgniarka, Rybarzowice, nie należy do partii politycznej
15 ULRYCH Bogdan
przedsiębiorca, Radziechowy, gm. Radziechowy-Wieprz, nie należy do partii politycznej
16 BRZUCHAŃSKI Jacek Tadeusz
pracownik ochrony, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
17 RUSIN Leokadia
prezes zarządu spółdzielni, Bielsko-Biała, członek Samoobrony RP
18 MINIEWICZ Łukasz Kazimierz
przedsiębiorca, Żywiec, nie należy do partii politycznej 

Do Senatu kandydują:

1 CHODOROWSKI Ryszard
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica i Demokraci SLD+SDPL+PD+UP
pracownik samorządowy, Bielsko-Biała, członek SLD
2 GAŁKOWSKI Janusz Piotr
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
adwokat, Bielsko-Biała, członek Prawa i Sprawiedliwości
3 KLIŚ Jerzy Roman
Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
mgr historii, Żywiec, nie należy do partii politycznej
4 KOWALSKI Sławomir
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
pracownik samorządowy, Piasek m. Pszczyna, członek Platformy Obywatelskiej
5 MUCHACKI Rafał Klemens
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
lekarz chirurg onkolog, Bielsko-Biała, członek Platformy Obywatelskiej RP
6 RANOSZ Ewa Maria
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
pedagog, Wisła, członek Prawa i Sprawiedliwości
7 WALECZEK Antoni
Komitet Wyborczy Obrona Narodu Polskiego
przedsiębiorca, Pszczyna, członek Obrony Narodu Polskiego
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dla ziemi cieszyńskiej trzeba zagłosować POzytywnie, a więc na listę nr 8 poz. nr 3 Tadeusz Kopeć!

TYLKO LiD CI POMOŻE
cieszynioku nie rób fermentu

Wszystko drogi Wyborco byle nie kaczki, byle nie drób, dość koszmaru

PO_zytywnie ale Kopec juz byl i ...
Teraz : RASZKA-SODZAWICZNY Katarzyna Magdalena - nr 9 na liscie !!
PO_lecam bo to uczciwa i pracowita dziewczyna!!

Na mnie wrażenie zrobiła kampania Rojka,nowatorski pomysł-dobre wykonanie,trzeba zagłosować na Rojka.

Jakoś tej kampanii nie było widać więc nie wiem o czym piszesz

Kogo kampanie widziałeś,jak nie zauważyłeś Rojka ??
Przecież tak naprawdę nikt jej nie robił właśnie prócz Rojka w Skoczowie był dobrze widzialny i słyszalny !!!!

kto posprząta miasto po Panu Kopciu.Jego ulotki są wszędzie,na klatkach schodowych dosłownie śmietnik!

A kto posprząta bałagan na przystankach po Kasi Sodzawicznej? Szyby od kleju i pełno podeptanych ulotek na ziemi

Ja oddam glos na Kasie ...

a ja zagłosuję na Alfreda Brudnego - LiD

TADEUSZ KOPEC z PO

Ze wzgledu na cisze wyborcza prosimy o nie prowadzenie na forum agitacji na rzecz jakichkolwiek kandydatow.

Ze wzgledu na cisze wyborcza prosimy o nie prowadzenie na forum agitacji na rzecz jakichkolwiek kandydatow. BARDZO PROSIMY. Posty BEDA USUWANE

Panie Romanie Klisiu jakim to pan będzie radnym jak pan nie umie wydrukowac kalendarzy są bez cyfr,świąt,niedziel i sobót

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama