, sobota 17 kwietnia 2021
Wnuczko, daj znać, że żyjesz!
Krystyna Janiczek, babcia poszukiwanej marzy o tym, żeby Barbara Bednorz dała znak życia. fot. LC /Super-Nowa.pl Dodaj do Facebook

Wnuczko, daj znać, że żyjesz!

TOMASZ WOLFF/Super-Nowa.pl
Na początku lutego minie siedem miesięcy odkąd 26-letnia Barbara Bednorz wyszła z domu w Skoczowie i ślad po niej zaginął. – Boję się, że została wywieziona z kraju albo zamordowana – płacze Krystyna Janiczek, babcia poszukiwanej.
Czteropiętrowy blok w pobliżu stacji kolejowej w Skoczowie. W pokoju 26-letniej Barbary Bednorz idealny porządek. U babci i dziadka spędzała prawie wszystkie wakacje. Mając 17 lat przeprowadziła się na stałe z Opolszczyzny do Skoczowa. – Wychowałam ją, a teraz nie wiem, co się z nią dzieje – szlocha babcia poszukiwanej.

Barbara Bednorz wyszła z domu 2 lipca ubiegłego roku. Kilka dni wcześniej zadzwonił do niej mężczyzna w sprawie pracy. Dziewczyna akurat została zwolniona. Pracowała w sklepie. Na chwilę zamknęła stoisko, żeby pójść do fryzjera. Chciała znaleźć nowe zajęcie. – Ten sam mężczyzna zadzwonił także w dniu zaginięcia. Słyszałam tylko, jak Basia mówiła do niego: „To już? To ja tam zaraz będę”. I ślad po niej zaginął. Zgłosiłam zaginięcie na policji. Kiedy byłam u nich tydzień później usłyszałam, że sprawa trafiła do archiwum, bo wnuczka się odnalazła na dworcu w Warszawie – wspomina Krystyna Janiczek.

– Kobieta została odnaleziona w Warszawie, dlatego zgodnie z procedurą sprawa została odłożona do archiwum, a policja zakończyła poszukiwania – wyjaśnia Andrzej Hołdys, szef Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Babcia nie wierzy jednak, że jej wnuczka napisała oświadczenie, w którym nie życzy sobie kontaktów z rodziną. Jest przekonana, że Basia nigdy nie skreśliłaby takich słów.

Policja ponownie zajęła się zaginięciem Barbary Bednarz po interwencji pani Krystyny. Stało się to wkrótce po tym, jak 15 listopada około godz. 16.00 odebrała telefon. W tle usłyszała wnuczkę, a następnie straszny krzyk i wołanie: „Puść mnie, zostaw mnie”. – To mógł być głupi żart. Do ustalenia zostało praktycznie, z jakiego telefonu zostało wykonane połączenie do Skoczowa – uzupełnia prokurator Hołdys. I w tym przypadku Krystyna Janiczek nie wierzy w przypuszczenia śledczych. – To był na pewno głos wnuczki. Do dziś go słyszę – mówi babcia. Poszukiwaniem mieszkanki Skoczowa zajmuje się policja w Warszawie, bo ostatnio była widziana w stolicy. Na stronie internetowej Komisariatu Policji dla dzielnic Wola i Bemowo jest komunikat na temat poszukiwanej. – 2 lipca 2007 roku rodzina zgłosiła pierwsze zaginięcie pani Barbary.  6 lipca kobietę odnaleźli  w naszej dzielnicy wolscy mundurowi. Zgodnie z procedurą powiadomiono o tym fakcie policjantów z komendy w Cieszynie. Jednak mimo wszystko kobieta nie odezwała się do swoich najbliższych. Dopiero 15 listopada telefonicznie dała znać o swoim istnieniu babci. W rozmowie mówiła o swej trudnej, a wręcz dramatycznej sytuacji (jakiej, nie wiadomo). Od tamtej pory wszelki ślad po niej się urwał. Rodzina po raz kolejny zgłosiła jej zaginięcie. Kryminalni od poszukiwań sprawdzili setki adresów i miejsc, gdzie mogła przebywać. Niestety jak dotychczas bez sukcesu – napisali stołeczni  policjanci.

Osoby, które widziały zaginioną, proszone są o kontakt z policją w Warszawie (022) 603-72-55 lub w Cieszynie (033) 851-62-00.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

To historia mrożąca krew w żyłach! Bardzo współczuję rodzinie zaginionej, trzeba mieć nadzieję, że wnuczka znajdzie się cała! Słyszałam o tym zdarzeniu już dawno, ale teraz dopiero widzę, że to jakaś dziwna, nierozwikłana zagadka z polskiego archiwum X... Ja mam nadzieję, że Basia się znajdzie.

ludzie lubia zmieniac historie to straszne;((((slyszalam to calkiem inaczejbardzo w spolczuje babci ale mysle ze wszystko skonczy sie dobrze
dobrze

się znalazła, cała i zdrowa

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama