, środa 8 lipca 2020
W Ustroniu największa frekwencja
W Cieszynie w godz. 6.00-16.30 głosowało aż 46,86 proc. uprawnionych. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

W Ustroniu największa frekwencja

TWO
Najwyższa frekwencja wyborcza na godz. 16.30 w okręgu bielskim, pod który podpada też powiat cieszyński, była w Ustroniu i wynosiła 50,21 proc.
Jak poinformowano nas w bielskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego, ogółem w okręgu średnia frekwencja na godz. 16.30 sięgała 44 proc. i była wyższa niż przed dwoma laty (jest też wyższa od średniej krajowej). W Bielsku-Białej do urn poszło ponad 47 proc. uprawnionych do głosowania, w Cieszynie dokładnie 46,86 proc., w Wiśle 42,71 proc., a w Skoczowie 39,31 proc. Najniższa frekwencja w okręgu była w Rajczy na Żywiecczyźnie, gdzie do lokali wyborczych do godz. 16.30 przyszło 43,67 proc. uprawnionych.

Kolejne wyniki frekwencji zostaną podane dopiero po zebraniu danych z wszystkich obwodowych komisji wyborczych. — Nastąpi to nie wcześniej niż o godz. 5.00 rano w poniedziałek. Podane wtedy wyniki będą już ostateczne — powiedział nam o godz. 21.00 Andrzej Adamek, dyrektor bielskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Do godz. 20.00 frekwencja w kraju wyniosła 54,9 proc. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię PBS DGA na zlecenie TVN, TVN24 i dziennika „Polska". Oficjalna frekwencja do godz. 16.30 wyniosła 38,22 proc. uprawnionych do głosowania.

Głosowanie przebiegało w naszym okręgu bez incydentów i zakończyło się punktualnie o godz. 20.00.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo Ustroń! Ponad 65% frekwencja!!! Tak trzymać!!!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama