, niedziela 28 luty 2021
W szpitalu zabili wirusa
— W sumie zachorowało ponad 50 osób, ale całe szczęście obeszło się bez powikłań — mówi Danuta Błahut-Zaleska. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

W szpitalu zabili wirusa

TWO
Zakończyła się trwająca dwa tygodnie kwarantanna w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Rodziny wreszcie mogą odwiedzać swoich bliskich.
Całkowity zakaz odwiedzin wprowadzono po tym, jak u pacjentów na kilku oddziałach szpitala stwierdzono infekcję żołądkowo-jelitową. Jak się z czasem okazało, spowodowały ją norowirusy wywołujące dolegliwości przewodu pokarmowego - nudności, wymioty, biegunkę. — W sumie zachorowało ponad 50 osób, ale całe szczęście obeszło się bez powikłań — mówi Danuta Błahut-Zaleska zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Śląskiego.

Zakaz odwiedzin chorych w szpitalu obowiązywał przez dwa tygodnie. Zniesiono go we wtorek. — Oprócz jednego oddziału nie notowaliśmy żadnych nowych zachorowań, więc nie było na co czekać. Zakaz odwiedzin był pewnym utrudnieniem, ale do dyrekcji żadne oficjalne skargi nie wpłynęły — dodaje Danuta Błahut-Zaleska.

Ograniczony dostęp do pacjentów pozostał tylko na I oddziale wewnętrznym cieszyńskiego szpitala, gdzie chorują jeszcze dwie osoby.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama