, wtorek 25 czerwca 2019
W nocy zmieniamy czas!
Czas letni zacznie znów obowiązywać od 29 marca 2009 roku. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

W nocy zmieniamy czas!

INTERIA.PL
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. W niedzielę przed świtem wskazówki zegarów cofamy z godz. 3.00 na 2.00.
Czas letni zacznie znów obowiązywać od 29 marca 2009 roku.

Odbywająca się dwa razy w roku zmiana czasu ma na celu efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego, a co za tym idzie oszczędność energii. Od 2000 roku w całej Unii Europejski czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października. W Polsce wprowadzenie i odwołanie czasu letniego reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2004 roku, w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2004-2008. Do oznaczania czasu letniego stosowany jest skrót DST pochodzący od ang. określenia Daylight Saving Time. Dla krajów stosujących czas środkowoeuropejski stosuje się skrót CEST (ang. Central European Summer Time).

Zmianę czasu stosuje około 70 krajów na całym świecie. W Europie jedynym państwem, które nie podlega temu zwyczajowi jest Islandia. Poza Europą zmiana czasu obowiązuje m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii. Jedynym wysoko uprzemysłowionym państwem, które nie wprowadziło czasu letniego, jest Japonia.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

tylko zdjecie jakby troche inne ;)

Tylko że przed wykrzyknikiem daje się spację. Co do zmiany czasu - przerabiałek to już kilka razy, już się nie dziwię, ale dziękuję uprzejmie za przypomnienie. Dobrze ze na ogół wypada to w weekend ; )

( aha, sorry za literówkę, lekka dezorientacja spowodowana prawdopodobnie zmianą czasu )

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama