, sobota 17 kwietnia 2021
W Beskidach... wiosna
O takich warunkach narciarze spędzający ferie w Beskidach mogą tylko pomarzyć. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

W Beskidach... wiosna

INTERIA.PL
Wiosenna aura utrzymuje się w Beskidach, szczególnie w dolinach. Dobre warunki narciarze napotkają jedynie w wyższych rejonach gór, na dośnieżanych stokach.
W ośrodku narciarskim Pilsko po ostatnich opadach śniegu poprawiły się warunki na trasach narciarskich. Pokrywa śnieżna ma grubość do 40 cm. Udostępniona jest większość tras. Nieczynne są: 5 z Hali Szczawiny do parkingu, 1 z Soliska do Kamiennej, 3a, 5a, 7 oraz dolny odcinek trasy 8. Najlepsze warunki panują na trasach powyżej Hali Miziowej. Ośrodek szczególnie poleca trasę 6, od Kopca do Hali Miziowej.

W ośrodku narciarskim Czyrna-Solisko w Szczyrku czynne są wyciągi: V, VI i IX na Hali Pośredniej oraz wyciąg VII w Solisku (Golgota). Śniegu leży do 50 cm. W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku otwarta jest trasa czarna i niebieska do Jaworzyny. Warunki są dobre.

W stacji Soszów w Wiśle czynne są wszystkie trasy. Leży tam 20 do 80 cm. Warunki są na trasach 1, 2 i 3 są dobre. Na Stożku czynne są kolej linowa i wyciąg talerzykowy. Dobre warunki są na trasie czerwonej. Niebieska i czarna są zamknięte. Czynne są także wyciągi w Wiśle Cieńkowie. Leży tam 40 cm śniegu. Otwarta jest trasa 4; trasy 1 i 2 są zamknięte.

Wyciągi działają także na Białym Krzyżu na przełęczy Salmopolskiej między Wisłą i Szczyrkiem. Zjeżdżać można na Żarze w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie leży od 20 do 50 cm. Trudne warunki panują na trasie czerwonej na Czantorii w Ustroniu. Trasa niebieska jest zamknięta. Zjeżdżać można na Klimczoku. Śniegu jest tam około 50 cm. Otwarte są trasy w Brennej Węgierski. Działają tam wyciągi I, IV i V.

Otwarta jest trasa czerwona w ośrodku Mosorny Groń w Zawoi. Śniegu leży tam od 25 do 60 cm. Funkcjonuje kolej linowa.
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Wojtku !
ale z tego tekstu (który jest niczym innym jak ctrlc - ctrlv komunikatu sniegowego) wynika, że Beskidach można w wielu miejscach pojeździć, a tytuł zapowiada jakąś narciarską klęskę ...
a.

a w Istebnej czynne wyciagi Kuba na Kubalonce i maly wyciag Marek

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama