, czwartek 22 kwietnia 2021
W Beskidach spadną szczepionki
W lasach wylądują małe brunatno-zielonkawe kostki o zapachu mocno zepsutej ryby. fot. Ewa Trzcionka Dodaj do Facebook

W Beskidach spadną szczepionki

TWO
Jeżeli w długi weekend wybierasz się do lasu, uważaj! Z nieba nad Beskidami będą spadały... szczepionki.
W dniach 1-15 maja w Beskidach potrwa wiosenna akcja szczepienia lisów. Zostanie przeprowadzona z samolotów, które będą zrzucać szczepionki z wysokości ok. 200 metrów. Są to małe brunatno-zielonkawe kostki o zapachu mocno zepsutej ryby. Lisy zapach ten wyczuwają z odległości 800 metrów. Szczepionki zostaną rozrzucone nie tylko w lasach, ale i np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych, a nawet w parkach. Wojewódzki lekarz weterynarii, aby nie podnosić szczepionek. Lisy wyczuwając zapach człowieka nie zjedzą już kostki. Ponadto przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie wolno wyprowadzać na tereny niezabudowane zwierząt domowych.

Z danych podawanych przez myśliwych wynika, że populacja listów na terenie województwa wzrosła w ostatnich latach trzykrotnie - jest ich obecnie ok. 7,5 tys.

Akcja rozrzucania szczepionek przeprowadzana jest dwa razy do roku i przynosi coraz lepsze efekty. W 2002 roku zanotowano 8 przypadków wścieklizny wśród lisów, a w ub. roku już żadnego.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

śliczne zdjęcie

Gdyby tak można było zrzucić szczepionki przeciwko ciemnocie owieczek!!

Można zrzucić czemu nie, ale POwieczki są tak ciemne, że trzeba by je lepiej zadawać lewatywą.

Какая агрессивная собака!

Dudku z jednym klawiszem - nie sądź organów

Standard zycia spadl. Rozejrzyjcie sioe ludzie ilu emerytow po 40 latach pracy gloduje lub rzebrze! Ilu ludzi chodzi po smietnikach! Nie ma co sie cieszyc chyba, ze jedzie sie do pracy na zachod. Zbyt szybko mamy ceny z niemiec a zarobki jak lezaly tak leza! To jakis absurd, by cieszyc sie z tego, ze garstka kombinatorow (zlodziei...tez tych podatkowych) i politykow ma lepiej! Ja w 1998 zarabialem sriednia krajowa i zylo mi sie dostatnio... Teraz terz zarabiam srednia krajowa lub ciut wiecej i standard zycia mam nizszy! Niemcy zabiora nam domy, zrobia z nas niewolnikow. Albo ktos nas robi w wala albo jest gorzej, albo i jedno i drugie! Pozdrawiam

Szkoda, że nie są to szczepionki przeciwko głupocie ludzkiej.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama