, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Urzędnicy trafią do przedszkola
— Największa ciasnota panuje, gdy w dniu wypłat świadczeń rodzinnych odwiedza nas kilkaset osób — mówi Jakub Wąsik, kierownik MOPS. fot. WO Dodaj do Facebook

Urzędnicy trafią do przedszkola

WO
Osoby odwiedzające Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Cieszynie narzekają na brak intymności, gdyż o swoich problemach muszą opowiadać w ciasnych pomieszczeniach, przy kilku urzędnikach. Dlatego miasto myśli o wyprowadzce MOPS-u z Ratusza.
MOPS mieści się na parterze Urzędu Miejskiego, od ulicy Srebrnej. Ponad 30 urzędników przyjmuje petentów w ciasnych pomieszczeniach, w niektórych biurka stoją jedno przy drugim. W takich warunkach trudno o szczerą i intymną rozmowę. — Interesanci mają różne problemy i nie dziwię się, że o pewnych rzeczach może im się źle mówić w obecności innych osób — rozumie problem burmistrz Bogdan Ficek.

Władze miasta długo zastanawiały się jak pomóc interesantom oraz urzędnikom i wymyśliły, żeby przenieść MOPS do Przedszkola nr 19 przy ul. Skrajnej. Budynek ma 3 tys. m kw. i w połowie stoi pusty, bo stowarzyszenie zajmujące się upośledzonymi dziećmi zrezygnowało z dzierżawy części pomieszczeń.

Ratusz zlecił już wykonanie projektu modernizacji przedszkola. Koszt wyniesie około 100 tys. zł. Remont budynku zaplanowano na przyszły rok. — Będzie to kompleksowa modernizacja uwzględniająca ocieplenie budynku i stworzenie osobnych wejść do MOPS-u i przedszkola — mówi burmistrz Cieszyna.

Do pomieszczeń Ratusza, które opuści MOPS, wprowadzą się urzędnicy z wyższych pięter magistratu. Dzięki temu mieszkańcy nie będą musieli krążyć po całym Ratuszu, aby załatwić swoje sprawy.
Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

nie inaczej jest w Starostwie.

MOPS powinien znajdować się w centrum miasta! Czy to dobry pomysł wyprowadzać tę instytucje aż na os.Piastowskie?

No Ja nie podzielam tego pomysłu jak mówi rr MOPS powinien być w centrum i tyle

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama