, środa 8 lipca 2020
Uczcili pamięć tych, którzy zginęli
Uroczystość odbyła się w sobotnie przedpołudnie na pl. Poniatowskiego w Cieszynie. fot. WO Dodaj do Facebook

Uczcili pamięć tych, którzy zginęli

WO
Uczcili pamięć tych, którzy zginęli

W uroczystości wziął udział m.in. były marszałek Sejmu Marek Jurek. fot. WO

Dziś 68. rocznica wybuchu II wojny światowej. Cieszyn uczcił 1 września składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych i pomordowanych żołnierzy.
Uroczystość odbyła się na pl. Poniatowskiego, gdzie co roku w rocznicę wybuchu wojny, pod tablicą upamiętniającą żołnierzy, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, spotykają się kombatanci, służby mundurowe, samorządowcy i mieszkańcy. — Cieszę się, że co roku liczba uczestników obchodów jest stała. Kombatantów ubywa, przybywa za to młodzieży. Szkoły przywiązują wielką wagę do tej rocznicy. Chwała im za to — mówił Gazeciecodziennej.pl Rudolf Golata, porucznik w stanie spoczynku, prezes cieszyńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Młodzieży na uroczystości faktycznie było sporo. Nie wszyscy jednak wiedzieli, po co nauczyciele przyprowadzili ich na pl. Poniatowskiego. — Nie mam pojęcia — przekonywał 12-letni Bartek Kozyra, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3. — Jak to nie wiesz. Z powodu rocznicy wybuchu wojny — pouczały go koleżanki Natalia Perchała i Adriana Kajzer.

W uroczystości wziął udział m.in. były marszałek Sejmu Marek Jurek (niedawno PiS, obecnie Prawica Rzeczypospolitej), który przekonywał, że niepodległość wywalczona w czasie II wojny światowej to największa zdobycz ostatnich pokoleń Polaków.

Przed tablicą odczytano apel poległych. Następnie delegacje uczestniczące w rocznicowych uroczystościach złożyły wieńce.
Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

to człowiek bez nazwiska,po co on tu ? i w dodatku
członek "Opus Dei" tfu!!!!!!!!!! mógł powiedzieć kto
wywalczył ta WOLNOŚĆ??

cos to dziwne...

co ty o zamartwychwstaniu nie słyszałeś ????

To nie jest zabawne. Facet sie powiesil przeciez...

Czy My nie możemy tak normalnie czegoś podniosłego obchodzic? Tylko tak, abo na czerwono, abo na czarno? To zaczyna już wkurzać. Nie róbmy nic. Te uroczystości nic tym maluchom nie wyjaśniły. Przeca tu nie było wojny?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama