, sobota 20 kwietnia 2024
Tragiczny rok na drogach
W tym samochodzie zginęły cztery osoby. fot. Wojciech Trzcionka 



Dodaj do Facebook

Tragiczny rok na drogach

TWO
Tragiczny rok na drogach

W listopadzie w Zbytkowie kierujący toyotą potrącił przebiegającą przez jezdnię 20-latkę. fot. Materiały policji

To był najtragiczniejszy rok na drogach Śląska Cieszyńskiego od lat. W 2008 roku w wypadkach zginęły aż 24 osoby. — Wypadków było mniej, rannych też, za to ofiar śmiertelnych o osiem więcej, niż w 2007 roku — mówi Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Gorzej było tylko w 2004 roku, kiedy na drogach zginęły 25 osoby i w 1999 roku, kiedy śmierć poniosły 32 osoby. W dodatku kilka wypadków było wyjątkowo makabrycznych. Najtragiczniejszy, w którym zginęły aż cztery osoby, wydarzył się w lipcu na dwupasmówce w Pogórzu koło Skoczowa. Ford orion, którym z urlopu w Brennej wracały dwa małżeństwa, wjechał pod prąd na dwupasmówkę wprost pod rozpędzonego tira (pisaliśmy o tym w tekście „Cztery ofiary zderzenia z tirem").

Bardzo tragiczny przebieg miał też wypadek z lutego („Makabra na dwupasmówce"). Na dwupasmówce w Łączce zginął wtedy Marcin Kruczek, właściciel pomocy drogowej z Bielska-Białej, mistrz Polski w karate. Podczas ładowania zepsutego samochodu na lawetę, 36-letek wpadł pod prawidłowo jadącego renaulta. Mężczyzna tak nieszczęśliwie odbił się od maski samochodu, że wpadł wprost pod nadjeżdżającego tira. Ciało zahaczyło o kranik pod naczepą i było wleczone przez tira kilkadziesiąt metrów. — Szczątki ciała zostały rozrzucone na całej drodze. To był makabryczny widok — mówili policjanci.

— Niestety, większość ubiegłorocznych wypadków śmiertelnych wydarzyła się na drogach dwupasmowych. Brali w nich udział np. rowerzyści i piesi, którzy w ogóle nie powinni znaleźć się na dwupasmówce — przekonuje Ireneusz Korzonek.
Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Samochodów mamy w kraju coraz więcej. Jakość dróg fatalna! Nonszalancja, że nie powiem głupota, bryluje na wszystkich drogach RP. Do tego nasza uroda, polegająca na jeździe na dwóch gazach i są efekty. Na pytanie, czy policjanci „na zachodzie” lepiej realizują prewencje, ja nie umiem odpowiedzieć? Jestem natomiast przekonany, że młodzież powinna być przygotowywana do kultury, w tym jazdy samochodem, przez rodziców, szkołę i kościół. Przejmujemy się i słusznie, wypadkami w kopalniach- tam w ciągu roku ginie mniej ludzi aniżeli na naszych drogach w ciągu jednego z 56 tygodni w roku!!! Koszty leczenia tych, którzy „zaledwie” odnieśli rany w wypadkach samochodowych pochłaniają ogromne, nasze pieniądze a jak wycenić cierpienia poszkodowanych i ból najbliższych… Kto zdoła, czyim obowiązkiem jest uporanie się z tym ogromnym problemem?

1. Brak policji na drogach=brak respektu przepisow drogowych=jazda po pijaku, z dwukrotnie wieksza szybkoscia; 2. Brak normalnych drog; 3. Brak ostrej kampanii o chamstwie i glupocie na drogach- szczegolnie jesli chodzi o zapinanie pasow i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.
Na pewno widzieliscie ostre filmy kampanii w Czechach...drastyczne, ale przemawiajace do rozumu..

Będzie gorzej. Do Ciebie też mówię podstarzała tapetowana Damo w czarnej limuzynie. Tak sie na rondzie nie zachowuje. Następnym razem podam numer rejestracyjny!

Spoty wyborcze PO z 2007 roku uświadomiły społeczeństwu, kto jest moralnie odpowiedzialny za tragedie na drogach - panujący premier.

Fan club-tak se to tlumacz, a daleko nie zajedziesz..

Cieszę się, że przynajmniej Ty po roku zmądrzałaś.

przemądrzałych nie wie jak się przez rondo przejeżdża. Elyta z epoki furmanek.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama