, wtorek 25 czerwca 2019
Torturowali, a potem zabili dla emerytury
Mordercy zostali odnalezieni przez policję w Czechach. Obecnie w areszcie czekają na proces. fot. Materiały policji Dodaj do Facebook

Torturowali, a potem zabili dla emerytury

TWO
Przez wiele godzin bili, żeby wydobyć informacje, gdzie 51-letni emerytowany górnik trzyma pieniądze. Gdy już im to zdradził, udusili go. Wrócili po dwóch dniach, żeby zatrzeć ślady. Myśleli, że pożar uchroni ich przed karą. Przeliczyli się. Już siedzą. Grozi im dożywocie.
Do zabójstwa 51-letniego mieszkańca Kończyc Małych doszło w nocy z 24 na 25 września. Dwa dni później jego ciało spłonęło w pożarze. — To był bardzo brutalny mord. Jego kulisy są drastyczne — opowiada Gazeciecodziennej.pl jeden ze śledczych.

Zakleili usta i nos taśmą
Mieszkańca Kończyc zgubiła wódka. Zdarzało się, że zapraszał do domu przygodnie poznanych ludzi. Tak było też z trzema młodymi mężczyznami w wieku 20-25 lat. Dwaj są z Zebrzydowic, trzeci jest z Gliwic.

W domu w Kończycach mężczyźni spotkali się kilka razy. Widzieli, że emerytowany górnik ma pieniądze. W dniu, gdy 51-latka odwiedziła listonoszka z emeryturą, postanowili wrócić. Liczyli, że szybko wyśpiewa im, gdzie trzyma kasę. Przywiązali go, tłukli. Byli bezwzględni. Emeryt długo się trzymał, jednak po kilku godzinach tortur nie wytrzymał. Gdy pokazał napastnikom, gdzie schował 2,5 tys. zł emerytury górniczej, mężczyźni zakleili mu usta i nos taśmą, i tak go zostawili. 51-latek udusił się.

Wrócili zatrzeć ślady
Po dwóch dniach, 27 września, wrócili. Przemyśleli to, co zrobili. Uznali, że trzeba zatrzeć ślady zabójstwa. Podpalili denata i jego dom, a następnie zwiali do Czech. Straż pożarna szybko jednak ugasiła ogień. Policyjni kryminolodzy już na miejscu, po wstępnych oględzinach, nabrali podejrzeń, że coś jest nie tak.

Rozpoczęło się śledztwo, które po kilku dniach doprowadziło policjantów do prawdopodobnych sprawców. Gdy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem zagrożony dożywociem, przyznali się do wszystkiego. Obecnie w areszcie czekają na proces.

— Na Śląsku Cieszyńskim tak brutalnego morderstwa nie było od lat — mówi Ireneusz Brachaczek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. — Ten przypadek wszystkim nam powinien dać do myślenia. Należy się zawsze dobrze zastanowić, zanim wpuścimy do mieszkania kogoś obcego.
Komentarze: (28)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

kto to pisze "zwiali" co to za język.... to już wolę releje służbowe policjantów...

"Emeryt długo się trzymał, jednak po kilku godzinach tortur pękł". Co to w ogóle za tekst? Jak można używać takich sformułowań w artykule? Trochę szacunku!!!!

"Gdy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem zagrożony dożywociem, przyznali się do wszystkiego. " - przyznali się, bo usłyszeli zarzut ...

to nic !teraz będą się intensywnie modlić i będzie
dobrze.

Redaktorze, stare powiedzenie mówi, że o zmarłych albo dobrze, albo wcale. I jak w tym kontekście brzmi:"Mieszkańca Kończyc zgubiła wódka" ?

Tajemnico... prawda w oczy kole, co?

Mam propozycję do administratora forum dyskusyjnego. Cenię tą wolność wypowiedzi,ale nick musi być regułą ,aby wiadomo było z kim się polemizuje.Dlatego składam wniosek ,aby każdy post był kasowany.ktory jest nie podpisany,na równi z tymi obraźliwymi. Tym będziemy się różnić od innych.Bo logowanie wprowadzone przez portal OX ,jest rozwiązaniem ,ktore skazuje go obok forum GZC na całkowite unicestwienie.Trzeba przyjąć ,że GC ,dając jeszcze możliwość swobodnej i nieograniczonej możliwości wypowiedzi dla ładu powinna to wprowadzić .

Mój post dotyczy wcześniejszych komentarzy.Na tej stronie te są podpisane.Na poprzednich nie.

oko za oko w takich przypadkach przydalo by sie zeby koriw mikke byl prezydentem!!dwa razy by sie debile zastanowili czy warto!!teraz beda za nasz pieniadze darmozjady zyc w pierdlu!!!

Ty rzeczywiście jesteś głupia, a myślałem, że cię obrażają takimi posądzeniami...

Kara śmierci wykonana przy zachowaniu obecnie przyjętych standardów światowych kosztuje więcej niż średnie utrzymanie więźnia odsiadującego wyrok dożywocia.

Dożywocie to za mało.

człowiek staje się tak brutalny i wyzuty z człowieczeństwa? Co za moc, czyni go tak podłym?
Ludzie bez Boga na świecie ...!

powinny być dla takich zwyrodnialców obozy pracy, gdzie takie lompy z pod ciemnej gwiazdy, pracują na swoje utrzymanie oraz łożą na rodzinę poszkodowanego.
W Beskidach nie ma kto wycinać chore drzewa, a tak pod dobrym dozorem przez kilkanaście lat mogliby fedrować od świtu do zmierzchu...Jestem za !

Pytano się zbrodniarzy w USA, co dla nich gorsze: szubienica czy dożywocie. Większość powiedziała, że dożywocie, że gorsza jest świadomość bycia w ciupie do końca życia od krótkiej śmierci. Trzeba tylko zmienić prawo tak aby więzień nie miał możliwości odmówić pracy

Zawsze może sobie odebrac sam życie w puszce jeśli ma jaja, a powinien miec skoro potrafił się targnąc na życie kogoś innego. Wybór więc ma.

Też tak uważam, najlepszą karą jest ciężka praca. Kilkadziesiąt lat przy wyrębie tajgi każdemu da dużo do myślenia, ewentualnie budowa systemów nawadniających na Saharze.

Widzisz, ja jestem w przeciwieństwie do Ciebie ateistą, a często zadaję sobie takie same pytania. Nigdy nie zrozumiem chyba genezy okrucieństwa, sadyzmu, przemocy fizycznej. Serce pęka jak czyta się takie rzeczy.

Precz z wodka, ale zeby w tym przypadku ofiare wodka zgubila? Mial pecha,ze trafil na bestie pozbawione jakiegokolwiek czlowieczenstwa...I podpisuje sie pod pytaniem- co to za jezyk dziennikarski-"zwiali"??

po prostu

Współwinę za to okropieństwo ponoszą rodzice tych młodych zwyrodnialców- tak ich wychowali. Pytam się również gdzie jest tzw. instytucja kościoła - " po owocach " poznajemy jej wartość.

W tym kraju to nie kościół jest dla ludzi lecz zupełnie odwrotnie.

Kociół tylko pokazuje nam w życiu swoją drogę,jak powinno się postępować,inni idą na skróty,albo na przełaj,nazywa się to wolna wola.Kazdy dokonuje własnego wyboru w życiu i ponosi konsekwencje. Czemu ma służyć kara?Gandhi powiedział na temat zasady oko za oko,że w koncu świat stanie się ślepy,bo zawsze ktoś komu będzie sprawiał jakiąś krzywdę i przez rewanż,nakręca się spirala nienawiści,przemocy.Nelson Mandela jako młody mężczyzna był terrorystą,a po ponad 20latach więzienia zmienił się.Tacy ludzie pokazują nam drogę w życiu,bo w Stanach mimo kar śmierci nie wyeliminowało się ciężkich przestępstw!Kara powinna służyć poprawie,zrozumieniu przez przestępcę swojego czynu,
a w konsekwencji prośbę o przebaczenie.Niektórzy nigdy "nie skruszeją"ale kazdemu trzeba dać szansę,bo to są nasze,ludzi cywilizowanych, standarty postępowania.To nie my stworzyliśmy życie,dlatego wedle przykazania:nie zabijaj,nie możemy tak karać bandziorów.Alternatywą jest "wolna amerykanka",dać każdemu spluwę i niech strzela do wszystkiego co się rusza,niech przetrwa najsilniejszy?Albo wierzymy w Boga i nie wybieramy sobie z Biblii tylko tego,co nam się podoba,a ignorujemy tego co nas ogranicza,a może olewamy wszelkie prawa i improwizujemy?

...Należy się zawsze dobrze zastanowić, zanim wpuścimy do mieszkania kogoś obcego....jo wpuścił babe do chałupy i dwacet piyńć lat późniyj mom nadal przechlapane.Dożywocie trwo 25lat,a jo ni móm szansy na wolność.

znam jednego z nich i jestem w szoku kiedys byl bardzo dobrym kolega ale za to co zrobil DOZYWOCIE

....Nigdy nie zrozumiem chyba genezy okrucieństwa, sadyzmu, przemocy fizycznej. Serce pęka jak czyta się takie rzeczy......... Jesteś debilem czy psychopatą? Masz czelność pisać takie słowa po tym, jak od miesięcy gloryfikujesz komunizm, najbardziej zbrodniczy system w dziejach ludzkości, winny 100 milionów ofiar?

A ja znałem dwóch zabójców a jednego bardzo dobrze, kiedyś można powiedzieć kolega, w piłe graliśmy a tu kogoś zamordował. NIEDOWIARY

tako prowda ze jednego kończana w zyciu zabić mozna

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama