, niedziela 24 marca 2019
Szpital ciągle na minusie
— Nie mamy zajęć komorniczych, nie brakuje pieniędzy na wypłaty — mówi Jan Kawulok. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Szpital ciągle na minusie

TWO
W jakiej kondycji finansowej znajduje się Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, pod który podlegają dwa cieszyńskie szpitale i dwie przychodnie rejonowe w Skoczowie oraz Ustroniu?
Takie pytanie padło na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego. Dyrektor ZZOZ Jan Kawulok zdradził, że zadłużenie jego placówek spada, ale sytuacja jest daleka od ideału. Obecnie ZZOZ jest ponad 10 mln zł pod kreską.

— Nie mamy zajęć komorniczych, nie brakuje pieniędzy na wypłaty, jak to zdarza się w innych placówkach, ale nie możemy mówić o sytuacji, której byśmy oczekiwali. Kiedy sytuacja szpitala ma się szansę poprawić? Tego nikt z nas nie wie. Wszystko zależy od rządu i tego, czy składka zdrowotna wzrośnie — tłumaczył Jan Kawulok.
Komentarze: (8)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Panie Kawulok miej Pan honor i odejdź. Brak realizacji restrukturyzacji ZZOZ doprowadza do zapaści. Jak mozna wypowiedziec się publicznie "Wszystko zależy od rządu i tego, czy składka zdrowotna wzrośnie"??? Przecież ta wypowiedź to brak pomysłu, koncepcji na przyszłość ZZOZ-u. I takie słowa z ust dyrektora??? Nasi wybrani decydenci powiatowi przejżyjcie na oczy!!! Czas na uczciwe zmiany. Potrzebny fachowiec!!!

Nie mamy zajęć komorniczych, nie brakuje pieniędzy na wypłaty... ale nie możemy mówić o sytuacji, której byśmy oczekiwali. Kiedy sytuacja szpitala ma się szansę poprawić... Tego nikt z nas nie wie. Wszystko zależy od rządu i tego, czy składka zdrowotna wzrośnie — tłumaczy Jan K.
Jak w PRL-u.
Za oknami świta, widać że rozkwita, rosną domy (długi) z lewej, z prawej rosną też... Ludzie coście tacy smutni, przecież idziecie się... leczyć.
Mam propozycje.
Proponuje zwiększyć składkę o 10%. Zobaczycie że ONI i tak za parę lat powiedzą.
Za oknami świata...

Panie Dyrektorze chyba więcej. W Cieszyńskim szpitalu można zaoszczędzić ale jeden WARUNEK zmiana Dyrektora to jest to na 100%

Nasz szpital to dno dna, hrabina Thun juz dawno leży w grobie na brzuchu twarzą w dół, uciekajcie z tego b... kto jeszcze jest żywy i potrafi chodzić, żeden reżyser nie jest w stanie nakręcic horroru który oddałby stan tego szpitala, dobrze że pón dyrektor jest optymistą a rada głuchy z powiatu to akceptuje

Powiem więcej. Wybrani przez Nas Posłowie, zarówno Ziemii cieszyńskiej jak i Podbeskidzia, Nam w zdrowiu nie pomogą. Ale palnąłem gafę. No "jasne" że pomogą jak na Dyrektora ICH wybiorą. A są jeszcze "ambitni" Radni różnego rodzaju i koloru. Brak kwalifikacji? Kto to Powiedział? Do ukarania, niezwłocznie, zakazem dostepu do Majestatu Najjaśniejszych.

szpital umiera - poradni chrób piersi nie ma, poradni naczyniowej nie ma, poradni kardiologicznej nie będzie, poradni urologicznej nie będzie bo nie będzie miał kto tam pracować,nic już nie będzie tak jak było - lepiej już było.

A mnie się wydaje,że nawet jak zamkną połowę oddziałów to w dalszym ciągu najlepiej prosperującą grupą w szpitalu będzie administracja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

do MeDyk masz racje , zmiana calej dyrekcji to wtedy szpital zacznie dzialac jak nalezy , poco naczelna albo przelozona skoro jest malo personelu sredniego , albo jedna albo druga , poco 2 pielegniarki epidemiologiczne , przerost administracji
co do naczelnej to ze jest w okresie ochronnym nie znaczy ze ma byc jeszcze przez 2 lata na tym stanowisku , gdzie to jest napisane , jej polityka kadrowa doprowadziła do zapasci szpitala , KTO ICH ROZLICZY???

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama