, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Szczątki WTC na Kotarzu
Kamienie z gruzów WTC ofiarowało małżeństwo ze Skoczowa. fot. Interia.pl Dodaj do Facebook

Szczątki WTC na Kotarzu

INTERIA.PL, TWO/Gazetacodzienna.pl
Kamienie ze zburzonych wież World Trade Center w Nowym Jorku staną się elementami ołtarza europejskiego, który zostanie wzniesiony na szczycie Kotarza.
Proboszcz luterańskiej parafii w Szczyrku, ksiądz Jan Byrt., który - jak już informowaliśmy - jest pomysłodawcą budowy ołtarza, powiedział, że kamienie ofiarowało małżeństwo ze Skoczowa.

Ołtarz zostanie wzniesiony z kamieni, które przyniosą wierni. Ma mieć biblijne wymiary 2,5 na 1,5 metra. Ksiądz szacuje, że potrzeba około 2,5 tysiąca płaskich kamieni o wadze od pół do dwóch kilogramów. Zbiórka w szczyrkowskiej parafii luterańskiej potrwa do końca wakacji. Ksiądz Byrt zapewnił, że przy ołtarzu, na wielkiej kamiennej płycie, wypisane zostaną nazwy miast, z których zostały przywiezione kamienie użyte do budowy ołtarza.

Wśród już dostarczonych są m.in. kamienie z Czech i Słowacji, Niemiec, Finlandii, a spoza Europy - także z Etiopii, Mali. Niedawno ofiarowane zostały kamienie z Izraela oraz Birmy, którą nawiedził cyklon.

Duchowny podkreślił, że przed ołtarzem chrześcijanie będą się modlili o przebudzenie duchowe, o pomoc i błogosławieństwo Boże dla krajów pozaeuropejskich.

Zamach na WTC miał miejsce 11 września 2001 roku. Dwa porwane samoloty pasażerskie typu Boeing ze zbiornikami pełnymi paliwa zostały rozbite o dwie wieże. Zginęły 2752 osoby, tysiące innych odnalezionych ciał (często w kawałkach) nie udało się zidentyfikować, także wielu ludzi przepadło bez wieści.
Komentarze: (11)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Powinno pisać ,że szczątki WdC na oltarzu???

przepraszam za poniższy tekst. Nie przeczytałem artykułu.W tym miejscu ten mój wpis jest nie stosowny.

to taka piękna góra...

Żeby tylko te szczątki nie okazały się pechowe

Po co oszpecać taką piękną górę? A co z pozwoleniem na budowę? Niepotrzebne?

A od kiedy Kościół potrzebuje pozwolenie na cokolwiek? I tak dziwne że to nie katolicki ksiądz

jak można oszpecić wielką górę tak niewielkim ołtarzem, skoropomysłowi przyświeca takszerokie przeslanie, przekraczjące format cieszyńskich opłotków, to tylko przyklasnąć inicjatywie księdza. Sam zaniosękamień, który przywiozłem zza granicy a a jakiś z najbliższej okolicy również dodam. Kiedyś pisalem do "Dzikiego Życia" tekst w obronie góry przed zakusami nadgorliwych narciarzy i nie przestrzegających prawa "zbójeckich instytucji", teraz chętnie dołączam sie do inicjatywy osoby duchownej, która tą góre uwzniośla...

Góry uwznioślają widoki a nie ołtarze. Policzcie ile jest szczytnych przesłań a ile mamy szczytów.

ale to jest symboliczna manifestacja dobrej woli, księgowość nie ma nic do tego (do666 - żeby policzył ilość szczytów w Himalajach)

Po Himalajach nie chodzę bo mnie nie stać.Myślałem raczej o tym że góry są dla turystów a dla wiernych kościoły. Tak jak bary dla spragnionych a nocne kluby dla spragnionych inaczej ;-)

y6n66lo-w93xhz6-tw6q11f0-0 auto insurance
http://free-poker-mo.lookera.net#1
[url=http://online-poker-mo.lookera.net#3]online poker[/url]
[url]http://online-casino-gambling-mo.lookera.net#4[/url]
[http://roulette-mo.lookera.net#5 roulette]
"cheap auto insurance":http://urlser.com/?nm4rK#6
[LINK http://texas-holdem-mo.lookera.net#7]texas holdem[/LINK]
[img]http://victor.freewebhostingpro.com/1.php[/img]

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama