, sobota 6 marca 2021
Strażnicy będą mogli obserwować Cieszyn zza biurek
W tym budynku będzie komenda Straży Miejskiej. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Strażnicy będą mogli obserwować Cieszyn zza biurek

DOKA, TWO
Strażnicy będą mogli obserwować Cieszyn zza biurek

Monitoring w centrum Cieszyna to dobry pomysł ― uważa Janusz Stencel, właściciel sklepu odzieżowego. fot. Dorota Kochman

W budynku byłej komendy straży pożarnej przy ul. Limanowskiego w Cieszynie, gdzie swoją nową siedzibę ma mieć Straż Miejska, powstanie również centrum monitoringu.
Budynek stoi pusty o lat. Kilka miesięcy temu wojewoda śląski zgodził się przekazać go Cieszynowi. Miasto urządzi w nim komendę Straży Miejskiej, która dzisiaj gniecie się w kilku pomieszczeniach przy ul. Kochanowskiego. W budynku powstanie też centrum monitoringu. Na kilku ekranach, dzięki zamontowanym w mieście kamerom, funkcjonariusze będą podglądali wszystko to, co dzieje się na ulicach.

Systemy monitoringu ma większość miast w województwie śląskim. Kamery od lat obserwują ulice Bielska-Białej, Skoczowa, Ustronia i Wisły. Cieszyn długo wzbraniał się przed kamerami. Władze miasta twierdziły, że monitoring jest za drogi niepotrzebny, bo Cieszyn jest bezpieczny. Teraz jednak magistrat zmienił zdanie. — Monitoring na pewno jest potrzebny, a jeżeli uda się na kamery zdobyć pieniądze z Unii Europejskiej, to czemu mielibyśmy go nie robić? — pyta wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski.

Mieszkańcy są za. Janusz Stencel, właściciel sklepu odzieżowego uważa, że monitoring w centrum Cieszyna to dobry pomysł. — Inne miasta mają kamery, to dlaczego Cieszyn ma odstawać? Trzeba dbać o bezpieczeństwo ludzi ― mówi pan Janusz.

― I klienci i właściciele sklepów czuli by się pewniej ― dodaje Marcin Borowiecki, który na co dzień sprzedaje telefony komórkowe. Zdaniem Katarzyny Gąsiorek, monitoring powinien być również poza centrum miasta. Tak jednak się nie stanie. Dozorem kamer ma zostać objęte tylko śródmieście Cieszyna.

Kiedy kamery pojawią się na ulicach? Na pewno nie w tym roku. — Do końca lipca musimy złożyć wniosek o unijną dotację — przekonuje wiceburmistrz Cybulski.
Komentarze: (12)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Do wigwamu straz miejskom a nie komende im fundować.BRAWO RARNI I BURMISTRZ!!!!!!!!!!!!!!

jakoś mnie nie dziwi, że KLODD wypowiedział się pierwszy :)

bardzo dobrze że będzie monitoring-wreszcie Strażnicy Miejscy będą mogli scigać ludzi którzy nie sprzątają po swoich psach...no i takich którzy nie płacą podatku za psa...bo takie kamerki to teraz istne cuda techniki - z 300m spokojnie taki strażnik wypatrzy czy ktoś ma żółty znaczek przyczepiony do obroży czy też nie....

Zapanowała moda na bezmyślną krytykę ...Ktoś nie zapłacił podatku za psa i teraz panicznie się boi. Hi ,hi ,hi !

dlaczego w Cieszynie Magistrat wciąż kręci wokół mundurowych...? Czyżby miała tu powstać amerykańska baza albo ...

Cieszyn bezpieczy? Ale jaja. Kogo chyba porypało. Kup co miecho pod magistrem. wal rycho a marija na ceście

Dla szkolnych leni i dyslektyków polecam przeglądarkę Mozilla Firefox. Można ściągnąć bezpłatnie z www. dobreprogramy.pl. Wykrywanie błędów automatycznie. Na komputerze mogą być dwie przeglądarki FM i IE - nie ma przeciwwskazań. KLODD, nara ruszcie dupska to nic nie kosztuje.

Phi, nic nowego, teraz też halabardnicy zza biurek i jednego posterunku stałego pod pocztą obserwują miasto. Pozaciągało się kredyty na pierdoły pt. zamek, przedsiębiorczość dla bezdomnych, to teraz na monitorig trzeba się starać o unijna kasę, bo żaden bank już kredytu nie da, panowie burmistrzowie, co?

"Mieszkańcy są za. "
A kto ich pytał?? To jest czyste uprawianie demagogii..
Jestem przeciw! Dobrze tu ktoś powiedział "Co to amerykańska baza?"
Nie mam nic przeciwko kamerom, ale to gruba przesada żeby instalować je w naszym mieście. W naszym niewielkim miasteczku mamy przecież: asa Policji Kryminalnej, Strażników Miejskich, Służbę Celną i Strażników Miejskich z Czeskiego Cieszyna.
Ponadto 3 agencje ochrony.
Chyba, że chodzi o kolejny etat (nawet dwa) w Straży Miejskiej, bo ktoś przecież musi patrzeć w te monitorki.
Mam nadzieje, że nie miasto nie dostanie tego dofinansowania

a burmistrzowi Cybuslkiemu to proponuje pierwsze złożyć wnioski o te boiska wielofunkcyjne, które miały powstać w Cieszynie. I kupcie Strażnikom jeszcze więcej blokad na koła, kamizelki z kevlaru i karabiny z laserami, bo przecież nie jest bezpiecznie w naszym mieście. Po mieście szlaja się pijana chuliganeria, która rozbija witryny sklepowe, handluje narkotykami (w kilogramach), przerzuca czołgi do Afganistanu i sprzedaje nasze kobiety do domów publicznych w Azji. :)

Idz uczyś polskiego upierdliwcu albo zatrudnij się w ratuszu tam jest miejsce dla takick jak TY urzędasów z tik takiem zamiast rozumu.DYSLEKTYK

Orwell się w grobie przewraca

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama