, środa 1 stycznia 2020
Strażnica bez ekstrawagancji
Cieszyn chciałby przejąć od wojewody tę dawną strażnicę. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Strażnica bez ekstrawagancji

ER
Strażnica bez ekstrawagancji

Nie może być ekstrawagancji w miejscach, które wymagają innej roli — mówi wojewoda śląski Zbigniew Łukaszczyk. fot. Wojciech Trzcionka

Wojewoda śląski Zbigniew Łukaszczyk najprawdopodobniej przekaże Cieszynowi budynek dawnej strażnicy przy moście Przyjaźni.
Po pomyśle przejęcia przez miasto dawnej strażnicy pisaliśmy już na łamach Gazetycodziennej.pl ( Cieszyn chce dawnej strażnicy). Władze chcą, aby budynek zmodernizował jakiś znany polski architekt, a następnie planują urządzić w nim m.in. inkubator przedsiębiorczości i być może muzeum granicy. Wcześniej jednak dawna strażnica musi zostać oddana przez Śląski Urząd Wojewódzki w ręce miasta. Czy jest na to szansa?

— Tam gdzie mienie może służyć społeczności lokalnej, tam będzie przekazywane. To nie ulega wątpliwości. Tylko musi to być w porozumieniu, co do formy zagospodarowania. Nie może być ekstrawagancji w miejscach, które wymagają innej roli — mówi wojewoda śląski Zbigniew Łukaszczyk.

A wie pan, że na moście Przyjaźni, w dawnym budynku pograniczników obecnie działa salon gier, co drażni cieszyniaków? — pytamy. — Obiekt nie zmienił właściciela. To tymczasowe rozwiązanie, żeby były pieniądze na utrzymanie obiektu. To mienie nie może stać i niszczeć. Nie chcemy też do niego dokładać. Najlepiej czują potrzeby władze samorządowe i w porozumieniu z nimi będziemy chcieli ten majątek wykorzystać.

— Wojewoda już oglądał budynek i powiedział, aby złożyć u niego wniosek o przekazanie. Tak właśnie zrobimy — zapewnia wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski. Według wojewody, na zgodę administracyjną, co do przekazania obiektów leżących na granicy miastu „przyjdzie poczekać góra pół roku".
Komentarze: (18)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

NIEEEEEE! Panie Wojewodo niech Pan tego nie robi! Cybulski przekaże budynki ŚLZSiP, a tego większość cieszyniaków na pewno nie chce!

Po co ma dopłacać do budynku Wojewoda Śląski, jak może dopłacić każdy cieszyniak! Przecież to proste i logiczne i nie rozumiem o co tyle "krawalu". Przecież potrzeba nam więcej przedsiębiorczości i sztu(cz)ki w naszym mieście, zwłaszcza na 1200 lecie. Więcej takich pomysłów! Braaaaawo!!!!!!!(?)

A wy ciagle to samo. Budynki w Cieszynie powinny nalezec do miasta, do nas, a nie wojewody, ktory siedzac w Katowicach nie moze nimi dobrze zarzadzac. A wojewoda to niby skad ma pieniadze na utrzymanie swojego majatku? Gez z naszych podatkow. Taka kolej rzeczy.

Ale ja się zgadzam na dopłacanie! Pod warunkiem że tam będzie muzum granicy, knajpa, cokolwiek, tylko niech nie dostanie tego w łapy Zamek! Bo zrobia tam sobie magazyny i niezbędną im do funkcjonowania (czytaj: udowadniania potrzeby własnego istnienia) sale konferencyjną. Po generalnym remoncie mogłaby tam byc doskonała, z widokami, kawiarnia.

k..... ludzie jakmacie ciag;le narzekac i kytykowac to lepiej siedzcie cicho bo aż się rzygać chce od waszych wypocin - jak tacy w gębie mądrzy to proszę liste propozycji wypisać a nie ciągle że źle źle źle źle - pierdolona cieszyńska małomiasteczkowość!!!!!!!!!!!!!!!

Niech tam jest dalej salon gier, byle nie pseudozamek, który nic nie robi, tylko produkuje straty

POCZTÓWKA Z LENINGRADU

Widziałem, towarzyszu Stalin,
Twoje oblicze w wodach Newy
Zmartwione. Bezkompromisowe.
Ty jesteś ziarnem. Putin to plewy.

Uczyłeś nas, że jedność partii
To skarb ważniejszy od klejnotów.
Dziś nie ma partii. Są kasyna.
Opium. Przyślij batalion pulomiotów!

Miasto Lenina miastem Piotra.
Przepraszam. Choć ja nie Rosjanin.
I gorzej: skradli kombinaty
Zbiry ukryci za notariuszami.

Kiedy przemówisz? Słychać przykro
"Ty nie podskakuj, robotniku"
Daj nam wskazówki jak odzyskać
Godność zdobytą w Październiku

... ciekawe co tym razem zamek postawi przed tym budynkiem...? Rzygać mi się chce jak widzę tą różową krowę...

powinno się wyburzyć i zerwać z reliktami koszmarnej przeszłości.. (e)

....Władze chcą, (...)planują urządzić w nim m.in. inkubator przedsiębiorczości i być może muzeum granicy....... Chcę przypomnieć , że pomysł Muzeum Granicy rzuciłem ja, ktoś inny napisał by zrobić tam restaurację; kelnerzy w strojach celników itd. . Ale już widzę, jeśli pomysł wejdzie w życie, jak podpisują się pod nim p. Dembinioki, Ficki, Gołębiowskie itd. Niech się podpisują, niech wsadzają buzinki w kadr, byle nie dawać pomieszczeń na kolejne kretyńskie pączkowanie Zamku, bo niebawem rozmnoży się przez pączkowanie tak, iż wchłonie Wieżę Piastowską i Floriana

Cynik, absolutnie nie chcę odbierać ci autorstwa pomysłu muzeum na granicy! Ci do reszty - zgadzam się całkowicie. Wszystko tylko nie rozmnażanie Zamku!

Ja tylko krótko, k...

A może by do cholery sprzątnąć wreszcie te koszmarne budki z mostu?

Budynek dawnej strażnicy powinien na siebie zarabiać. Dość dokładania do zamku sztuki i czegoś tam.
Najlepsza byłaby knajpa z muzeum granicy

A w zasadzie optymalne wyjście jest jedno:
zrównać z ziemią strażnicę i wiaty !
Niech to będzie taki most wszystkie inne mosty,
niech nic nie przypomina granicy

Wojewoda szuka frajera aby mu przekazać obiekty byłego przejścia granicznego ponieważ nie chce wydawać kasy na zaprowadzenie tam porządku. Już trzeci miesiąc nie może znaleźć chętnego aby go wyręczył i uprzątnął budki z mostów. Ciekawe jak długo wojewoda będzie zastanawiał się co zrobić z wiatami, chyba dużo dłużej bo gabaryt poważniejszy.

Z artykułu nie wiadomo, co chce wojewoda. Równie dobrze może przekazać budynek zamkowi przedsiębiorczości, który umie tylko produkować straty
( co za absurd ! ),
jak i pozostawić salon gier

Faktycznie TRZY miesiące od Schengen a budki nadal szpecą i straszą. Szkandal!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama