, sobota 6 marca 2021
Straż zajrzy nam do śmieci
Zanieczyszczanie worków zwykłymi śmieciami przysparza więcej pracy pracownikom stacji segregacji śmieci. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Straż zajrzy nam do śmieci

TWO
Cieszyńska straż miejska będzie kontrolowała, jak mieszkańcy segregują śmieci. Ostatnio, dla oszczędności, coraz częściej wrzucają bowiem do worków na plastik, szkło, papier czy metal zwykłe śmieci.
Okazuje się, że niektórzy mieszkańcy są bardzo cwani. Worek na segregowane śmieci kosztuje tylko 1.5 zł, a kubeł kilkakrotnie więcej, więc niektórzy zaczęli pozbywać się zwykłych śmieci komunalnych w pojemnikach przeznaczonych na szkło, metal, papier, czy plastik. — Ludzie wyrzucają śmieci jak popadnie. Trudno zrozumieć takie postępowanie — rozkłada ręce wiceburmistrz Włodzimierz Cybulski

Ale miasto znalazło sposób, jak poradzić sobie z takimi nieuczciwymi mieszkańcami. Do sprawdzania zawartości worków zaprzęgło straż miejską. Jeżeli pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej wywożący worki z posegregowanymi odpadami stwierdzą, że ich zawartość jest inna, niż opis na pojemniku, wezwą na miejsce funkcjonariuszy. Ci sprawdzą worki i albo pouczą ich właściciela albo wlepią mu mandat. Poza tym właściciel posesji otrzyma od ZGK rachunek za odbiór dodatkowych śmieci. — Dłużej takie praktyki nie będą tolerowane — zapowiada Józef Szyguda, dyrektor ZGK.

ZGK zamierza również pobierać dodatkowe opłaty za śmieci pozostawione przy kubłach, sprzątanie terenu wokół pojemników oraz odbieranie odpadków poza wcześniej ustalonym harmonogramem.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

widzę małe przekłamanie - w Cieszynie nie ma takiej taśmy sortowniczej, a tym bardziej w ZGK - patrz zdjęcie

nie ma możliwości segregacji, tu też straż przyjdzie?

Bez rekawic segreguja?!! Zwariowali!! Igiel brudnych sie nie boja? Szkla? Chorob skornych??!!!!!!!!

jak segregować śmieci skoro nie ma miejsca na 5-worków a czas na wypełnienie ich to w przypadku 2-osobowej rodziny 2-miesiące. Lepiej postawić duże pojemniki w miejscach wyznaczonych.Podwyżka cen śmieci niesegregowanych doprowadzi do tego że smieci będą się walać na wszystkich skrwkach zieleni co już widać.Ten problem trzeba dokładnie przemyśleć bo wylejemy dziecko z kąpielą

uaktywnili się ci co to nie segregują śmieci lub podrzucają swoje śmieci do publicznych koszy! Dalej panie ipanowie krytykujcie , może zagłuszycie swoje sumienie!

Faktycznie trzeba nie mieć wyobraźni, żeby grzebać się w śmieciach bez rękawic. Pracodawcę do sądu.

znów miejskim strażakom trzeba wymyślać jakieś zajęcie,przecież nie mogą tylko zakładać blokad na koła przy ul.Limanowskiego na przykład!!!

niech dźwigną ceny jeszcze bardziej to ludzie na pewno będą segregować śmieci,ale komu co podrzucić.Było za darmo to mało kto segregował,to opłatami zmuszą.DEBILIZM TOTALNY kto zasiada na tych stołkach

Jakbym chciał wyrzucać zwykłe śmiecie w takich workach do segregacji za 1,50 zł, to bym stawiał je sąsiadowi, albo takiemu co to wszystko wymyslił!!!! Dlaczego miałbym sam płacić mandat, niech płacą inni. Co pan na to Panie Buirmistrzu????

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama