, sobota 23 marca 2019
Starówka przy dwupasmówce
Cieszyńska starówka znalazła się wśród największych atrakcji turystycznych województwa. Od kilku dni informują o tym tablice przy dwupasmówce. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Starówka przy dwupasmówce

TWO
Z rocznym opóźnieniem, ale jest. Przed dojazdem do przejścia granicznego w Cieszynie-Boguszowicach stanęła wreszcie tablica zachęcająca do odwiedzenia nadolziańskiej starówki.
63 tablice zachwalające jedenaście atrakcji turystycznych województwa śląskiego, w tym cieszyńską starówkę, miały do końca października ubiegłego roku stanąć przy głównych drogach regionu. – Chcemy ułatwić turystom dojazd do atrakcji i promować je – mówiła Agnieszka Sikorska, dyrektorka biura Śląskiej Organizacji Turystycznej, która wraz z gminami realizowała projekt. A burmistrz Cieszyna Bogdan Ficek cieszył się: — Znaleźliśmy się na liście najważniejszych atrakcji województwa. Codziennie mijają nas dwupasmówką tysiące turystów jadących przez granicę. Teraz dowiedzą się, że warto wstąpić do Cieszyna, żeby zobaczyć starówkę i inne atrakcje miasta.

Niestety, cieszyńskie tablice nie wszędzie pojawiły się w terminie. Mniejsze drogowskazy ustawiono w mieście już przed rokiem, ale z powodu remontu dwupasmówki nie można było zamontować dużej tablicy przed przejściem granicznym w Boguszowicach. Dopiero teraz, gdy prace zostały zakończone, tablica stanęła na swoim miejscu i turyści mają okazję dowiedzieć się, że w Cieszynie warto się zatrzymać.

— W sumie mamy trzy drogowskazy w mieście i dwie duże tablice - jedną przed granicą, a drugą na kierunku od granicy, zaraz za przejściem. Poza tym, mają być ustawione jeszcze trzy duże tablice reklamujące w Cieszyn przy dwupasmówce w Skoczowie — mówi Renata Karpińska, szefowa biura promocji Urzędu Miejskiego w Cieszynie, które uczestniczyło w realizacji projektu.

Tablice w całym województwie są jednakowe, takie same jak w całej Unii Europejskiej. Stanęły przy przy 27 drogach, w tym m.in. przy autostradzie A-4 i drodze krajowej nr 1. Kierują turystów na: zabytkową starówkę w Cieszynie, do Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, Starego Zamku w Żywcu, Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Muzeum Piwowarstwa w Tychach, Zamku w Będzinie, Skansenu Górniczego „Królowa Luiza” w Zabrzu, Zabytkowej Kopalni Rud Srebronośnych w Tarnowskich Górach, Klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie, Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu i Zamku w Olsztynie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. O wyborze tych miejsc zdecydowała kapituła ekspertów Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Realizacja projektu pochłonęła 280 tys. zł. Śląska Organizacja Turystyczna i Śląski Urząd Marszałkowski pokryły 75 proc. kosztów. Resztę pieniędzy musiały wyłożyć gminy i inne podmioty zaangażowane w projekt. Cieszyn wydał na tablice 6 tys. zł.
Komentarze: (6)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

No brawo! Taka mala rzecz a cieszy.

Dzięki mojej interwencji :)

Chba mojej...

Podglądnięte podczas przedwyborczej debaty w Skoczowie. O czym szepczą Tadeusz Kopeć i Alfred Brudny? Może o koalicji PO-LiD? fot. Jan Bacza

Podglądnięte podczas przedwyborczej debaty w Skoczowie. O czym szepczą Tadeusz Kopeć i Alfred Brudny? Może o koalicji PO-LiD? fot. Jan Bacza

B.: Codziennie mijają nas dwupasmówką tysiące turystów jadących przez granicę. Teraz dowiedzą się, że warto wstąpić do Cieszyna, żeby zobaczyć starówkę i inne atrakcje miasta.
No i niech tak zostanie! Lepiej jak by NIkt do Cieszyna nie wjechał bo... mógłby to być "wjazd jego ostatni". Z zablokowanym kołem nie wyjedzie a ze Stażnikiem Miejskim się nie dogada. Powinna jeszcze wisieć na tych tabliczkach informacja o konieczności zabrania buteleczki na SIUSIU. Ot tak, jak by komu się zachciało zrobić w Cieszynie "podstawową czynność" fizjologiczną. Wodę do umycia rąk też powinni mieć przy sobie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama